Praktyczne opracowanie 488 pism procesowych w sprawach karnych.
Kompleksowy komentarz wskazujący jak skutecznie napisać pismo procesowe, którego podstawa sporządzenia znajduje się w KPK. Każdy wzór został wzbogacony o objaśnienia oraz problemy związane ze sporządzeniem danego pisma.
Kolejne, 9 wydanie uwzględnia obowiązujący stan prawny, w tym wszystkie zmiany jakie zaszły w procesie karnym w skutek nowelizacji Kodeksu postępowania karnego. Publikację uzupełniono i rozszerzono również o aktualne poglądy doktryny i orzecznictwa.
Zaktualizowane wydanie publikacji obejmuje rządowe projekty o zmianie KPK, KKW, KK oraz ustawy – Prawo o prokuraturze dotyczące:
- nowelizacji włączającej Prokuraturę Europejską do kręgu podmiotów uprawnionych do funkcjonowania w transgranicznym obrocie prawnym,
- możliwość występowania przez polskie prokuratury i sądy do Prokuratury Europejskiej o zabezpieczenie i przekazanie materiału dowodowego w sprawach objętych jej kompetencją,
- poprawy warunków bezpieczeństwa jednostek penitencjarnych,
- ochrony społeczeństwa przed sprawcami najcięższych przestępstw,
- usprawnienia procedury wykonywania kar,
- wzmocnienia ochrony prawnokarnej przed najcięższymi kategoriami przestępstw.
Publikacja pomoże Czytelnikowi znaleźć odpowiedzi na wszelkie nurtujące go pytania związane z tworzeniem pism procesowych, które, poza spełnieniem ustawowych wymagań formalnych, powinny być ujęte w sposób syntetyczny i napisane zrozumiałym językiem prawnym lub prawniczym, pozbawione metafor. Jak podkreśla Autor, o skuteczności pisma nie decyduje jego obszerność a celność argumentów.
Publikację przygotowano z myślą o osobach zajmujących się profesjonalnie świadczeniem pomocy prawnej, tj.: adwokaci, radcowie prawni, a także prokuratorzy, sędziowie, aplikanci sędziowscy, prokuratorscy, adwokaccy i radcowscy.