Ustawa o prawach konsumenta

Promocyjna cena 5% taniej
 • 179,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 189,00 zł z VAT
  5% taniej
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje regulacje ustawy o prawach konsumenta z punktu widzenia praktyków i teoretyków prawa. Na szczególną uwagę zasługuje grupa rozwiązań prawnych dotycząca obowiązków informacyjnych. Jest to swoista próba doregulowania pewnych obszarów,... więcej ›

Opis książki

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje regulacje ustawy o prawach konsumenta z punktu widzenia praktyków i teoretyków prawa. Na szczególną uwagę zasługuje grupa rozwiązań prawnych dotycząca obowiązków informacyjnych. Jest to swoista próba doregulowania pewnych obszarów, tj. umów które do tej pory pozostawały poza regulacjami ustawowymi. Ustawodawca reguluje tu zakres obowiązku informacyjnego, ale również wskazuje, kiedy przedsiębiorca powinien takie informacje przekazać.

Publikacja omawia najistotniejsze kwestie związane z zagadnieniami ochrony konsumenta, poczynając od wpływu dyrektywy 2011/83/UE o prawach konsumentów nie tylko na polski porządek prawny, ale i na uregulowania w innych państwach, m.in. Niemczech, Holandii i Włoszech.

Publikacja traktuje również o założeniach polskiej ustawy o prawach konsumenta z 30.5.2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 827). Autorzy omawiając zagadnienia ogólne skupiają się na: problemach interpretacyjnych związanych z pojęciem "umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa", specyfice umów o dostarczanie treści cyfrowych w świetle ustawy o prawach konsumenta, wyłączeniach z zakresu stosowania ustawy o prawach konsumenta (ze szczególnym uwzględnieniem wyłączenia umów o usługi zdrowotne), skutków prawnych świadczenia konsumentowi niezamówionych towarów i usług.

Część poświęcona obowiązkom informacyjnym przedsiębiorcy wobec konsumenta w wyczerpujący sposób traktuje o skutkach prawnych naruszenia obowiązków informacyjnych przedsiębiorcy zamierzającego zawrzeć umowę z konsumentem, nowym wykroczeniu związanym z naruszeniem obowiązku informacyjnego wobec konsumenta.

Równie istotną kwestią poruszaną w publikacji jest prawo konsumenta do odstąpienia od umowy w tym m.in. zagadnienia związane z: konsumenckim uprawnieniem do odstąpienia od umowy w czasie do namysłu, wyłączenie prawa odstąpienia od umowy w ustawie o prawach konsumenta (problemy interpretacyjne na przykładzie biletów wstępu), zakresem czynności sądu w sprawach o ochronę konsumenta niepoinformowanego o prawie do odstąpienia w świetle dotychczasowych i nowych uregulowań.

Publikacja zawiera również omówienie zagadnień związanych z umowami dotyczącymi usług finansowych na odległość.

Kolejna część skupia się na zmianach w Kodeksie cywilnym dokonanych ustawą o prawach konsumenta. Autorzy wnikliwie omawiają wpływ nowych przepisów o ochronie praw konsumenta w zakresie: rękojmi i gwarancji przy sprzedaży, a także odpowiedzialności za wady fizyczne rzeczy.

W ostatniej części poddano analizie wpływ ustawy o prawach konsumenta na ochronę klienta korzystającego z usług turystycznych, relacji konsument a odbiorca na rynku energetycznym i praw konsumenta na rynku pocztowym.

Publikacja adresowana jest w szczególności do prawników, ekonomistów, urzędników, przedsiębiorców, studentów i nauczycieli akademickich, konsumentów, a także do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o prawach konsumenta.

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Zarys Prawa
 • Rok wydania: 2015
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 412
 • Wymiary: 135x220 mm
 • Waga: 612 g
 • ISBN: 978-83-255-7084-2
 • EAN: 9788325570842
 • Kod serwisu: 00595200

Kategorie