Przedsprzedaż

Planer. Egzamin radcowski i adwokacki 2025

  • 79,00 zł z VAT
  • Koszt dostawy od 0 zł!

    Wysyłka w dniu premiery [?]

    Dowiedz się więcej o realizacji zamówień w przedsprzedaży ›

Planowany termin wydania:
22 sierpnia 2024
Powiadomienie o premierze ›

Planer nauki do egzaminu adwokackiego i radcowskiego 2024. Został rozpisany na 74 dni nauki, jednak to Ty decydujesz kiedy zaczniesz naukę i ile dni w tygodniu na nią poświęcisz. Każdy dzień zaczyna się od informacji praktycznej oraz przypomnienia zagadnień teoretycznych, a następnie przechodzimy do ćwiczeń, rozwiązywania kazusów, czy akt ministerialnych... więcej ›

Opis książki

Do egzaminu jeszcze sporo czasu? Może pół roku, a może 3 miesiące? Mówisz sobie, że zdążysz, może dużo rzeczy pamiętasz z aplikacji, a może z praktyki. Jednak w miarę jak zaczniesz czytać i próbować rozwiązywać kazusy entuzjazm zacznie opadać, a ogrom materiału do przyswojenia zacznie Cię przerastać. Poczytasz informacje na forach, popatrzysz na oferty książek, jeśli to Twoje pierwsze podejście do egzaminu, to nagle możesz poczuć się zagubiony i zdezorientowany. Czego się uczyć i skąd? Opracowania teoretyczne czy praktyczne, streszczenia, czy pigułki, a może komentarze? Może wreszcie kurs przygotowujący do egzaminu?

CO ROBIĆ?

Po pierwsze usiądź i spokojnie, i szczerze określ, ile masz czasu na naukę. Zaznacz w kalendarzu poszczególne dni, godziny. Uwzględnij czas na rodzinę, znajomych, pracę i odpoczynek – to ważne. Nie odcinaj się od świata.

Po drugie odpowiedz sobie na pytania, czego tak naprawdę musisz się nauczyć, a co już umiesz, co stosujesz w praktyce. Czy właśnie skończyłeś aplikację, czy też jesteś osobą, która pracuje już jako prawnik, albo miała z kolei długą przerwę od prawa? To bardzo ważne, ponieważ nauka przepisów, które znasz nie będzie tak czasochłonna, jak tych, których nie widziałeś na oczy od lat. Nie oznacza to oczywiście, że masz pominąć znane Ci akty i konstrukcje, ponieważ nauka do rozwiązania kazusu egzaminacyjnego to co innego niż praktyka stosowania prawa, ale na pewno będzie Ci łatwiej czytać przepisy, które już znasz i rozwiązywać zadania, z którymi wielokrotnie się już mierzyłeś.

Po trzecie określ, czy jesteś wzrokowcem, czy słuchowcem, to pozwoli na wybranie odpowiedniego sposobu nauki. Dla słuchowców świetne są kursy przygotowujące do egzaminu, dla wzrokowców tabele, schematy, czy opisy. Dla wszystkich jednak najlepszą metodą sprawdzenia się będzie rozwiązywanie testów.

Po czwarte skorzystaj z naszych podpowiedzi i wskazówek do nauki zawartych w planerze.

Planer został przygotowany na 74 dni nauki. Nie wskazujemy w nim konkretnych dat, sam decydujesz kiedy zaczniesz i ile dni w tygodniu poświęcisz na naukę. Pamiętaj tylko o odpoczynku, poświęć na niego przynajmniej jeden dzień w tygodniu.

Na każdy dzień przeznaczone jest 3-4 godziny nauki i ćwiczeń. Każdy dzień zaczyna się od krótkiej informacji praktycznej, która dotyczy materii zadanej na dany dzień. Na początku na liście zadań jest zapoznanie się czy przypomnienie sobie wiadomości teoretycznych z danej dziedziny prawa, a dopiero potem przechodzimy do ćwiczeń, rozwiązywania kazusów, czy akt ministerialnych.

Nie martw się jeśli nie jesteś w stanie w jeden dzień opanować całego materiału, dostosuj go do swoich sił, umiejętności czy chęci. Może też się zdarzyć, że przerobisz zadania szybciej niż jest to określone w Planerze, bo na dany przedmiot potrzebujesz mniej czasu (znasz go np. z praktyki),

Zanim zaczniesz się uczyć – przygotuj sobie wszystkie materiały i pogrupuj je na poszczególne dni egzaminu. W ten sposób nie będziesz marnować czasu w trakcie nauki.

Egzamin polega na rozwiązaniu kazusu, dlatego przed egzaminem rozwiązuj ich jak najwięcej. W Planerze masz zawarte odesłania do bardzo dużej liczby zarówno krótkich kazusów (np. przydatnych do nauki stawiania zarzutów), jak i typowych zadań egzaminacyjnych.

Pamiętaj – nie poddawaj się! Czytaj i ćwicz, aż bez trudu będziesz rozwiązywać kazusy. Nie masz szans, dopóki nie spróbujesz!


Egzamin adwokacki i radcowski - Pełna oferta materiałów do nauki Sprawdź wszystkie