Podatki

  • Nowość
  • Instrukcje
  • Zamknięcie roku
Krajowy System e-Faktur 2024

Krajowy System e-Faktur 2024

Rewolucja w zakresie fakturowania. Od 1 lipca 2024 r. wszystkie faktury dla podmiotów gospodarczych (B2B) będą wystawiane w formie elektronicznej w określonej strukturze XSD za pośrednictwem KSeF.

Poradnik przedstawia szczegółowe omówienie funkcjonowania KSeF zarówno w formule fakultatywnej, jak i obligatoryjnej. Jakie zmiany w procesach biznesowych należy wprowadzić w zakresie wystawiania, odbioru, obiegu faktur, a także w umowach i regulaminach (np. w związku z brakiem możliwości przesyłania załączników wraz z fakturą w KSeF).

Sprawdź publikację

Instrukcje księgowe i podatkowe + wzory do pobrania

Instrukcje księgowe i podatkowe 2023

Omówienie licznych zmian w przepisach z 2022 i 2023 r. w formie instrukcji i procedur. Gotowe instrukcje, procedury, regulaminy, schematy działania z zakresu rachunkowości, podatków i dokumentów płacowych, a także obszerne wyjaśnienia jak dostosować je do specyfiki funkcjonowania jednostki.

Książka została podzielona na dwie wersje: papierową i elektroniczną - dodatkowe treści w PDF. Kupując publikację otrzymujesz również 107 edytowalnych wzorów dokumentów.

Sprawdź publikację

Podatkowe i bilansowe zamknięcie roku 2023

Bestseller wśród praktyków!

Harmonogram prac oraz niezbędne informacje w zakresie zamknięcia rocznego 2023, w kontekście bilansowym i podatkowym.

Celem publikacji jest dostarczenie specjalistycznej oraz aktualnej wiedzy o sporządzaniu sprawozdawczości finansowej i rozliczeń podatkowych (m.in. CIT, PIT, VAT).

Publikacja zawiera listy procedur, listy kontrolne, schematy postępowania, nowe interpretacje podatkowe oraz wzory dokumentów do pobrania.

Sprawdź publikację

Poradniki dla firm Zobacz wszystkie

Doradca podatkowy Zobacz wszystkie

Teksty ustaw Zobacz wszystkie

Podatki i księgowość dla JST Zobacz wszystkie

Komentarze Zobacz wszystkie

Autorzy becka

prof. dr hab. Henryk Dzwonkowski

Doradca podatkowy, adwokat. Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor UŁ. Wieloletni samodzielny pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego, pełnił m.in. funkcję Kierownika Zakładu Prawa Daninowego, Zobowiązań i Procedur Podatkowych w Katedrze Prawa Finansowego oraz kierownika...więcej ›