Lp - Serie praktyczne 850x451px
Umowy gospodarcze. Komentarz praktyczny. Komparycje. Klauzule. Wzory umów i aktów notarialnych do pobrania

Najnowsze opracowania

Metodyki Becka Zobacz wszystkie

Metodyka postępowania w danej kategorii spraw i objaśnienia stosowania prawa materialnego i procedur sądowych oraz pracy poszczególnych zawodów prawniczych.

Struktura treści: Komentarz do danego zagadnienia prawnego z praktycznymi wskazówkami. Przegląd orzecznictwaWzory pism, kazusy.

Sprawdź serię Metodyki Becka

Praktyka Notarialna Zobacz wszystkie

Szczegółowe omówienie zagadnień materialnoprawnych będących źródłem czynności notarialnych. Wskazanie kwestii potencjalnie problematycznych, aktualny stan prawny, najnowsze poglądy doktryny i istotne orzecznictwo, liczne przykłady hipotetycznych sytuacji, klauzule używane w aktach notarialnych, edytowalne wzory aktów notarialnych do pobrania.

Publikacje z serii ukazują się pod patronatem naukowym dr Andrzeja J. Szeredy i Polskiego Instytutu Notarialnego POLINot.

Sprawdź serię Praktyka Notarialna

Wzory umów i pism Zobacz wszystkie

Profesjonalną pomoc dla radców prawnych i adwokatów, a także dla aplikantów i prawników w firmach. Wzory z praktycznym komentarzem i wyborem orzecznictwa wraz z edytowalnymi wersjami wzorów na płycie CD lub do pobrania ze strony repozytorium.beck.pl

Struktura treści: Wzór. Komentarz/objaśnienia do wzoru podzielone na zagadnienia, poprzedzone hasełkami oraz odesłania do wzoru. Wybór orzecznictwa związany ze stosowaniem wzoru

Sprawdź serię Wzory Pism Becka

Komentarze praktyczne Zobacz wszystkie

Praktyczne komentarze do poszczególnych zagadnień. Objaśnienie stosowania prawa materialnego i funkcjonowania procedur sądowych.

Struktura treści: Komentarz praktyczny/systemowy do danego zagadnienia prawnego z praktycznymi wskazówkami. Przegląd orzecznictwa przy każdym zagadnieniu. Wzory pism, kazusy.

Sprawdź serię Prawo Sądowe

Praxis Zobacz wszystkie

Praktyczne komentarze w ujęciu systemowym do poszczególnych dziedzin lub instytucji prawa. Dzięki połączeniu zagadnień materialnoprawnych i procesowych oraz zastosowaniu wskazówek praktycznych, przykładów z praktyki orzeczniczej i wzorów pism, a także systemowi wzajemnych odesłań, Praxis jest niezbędnym narzędziem w procesie stosowania prawa w praktyce.

Pomaga interpretować istniejące przepisy z uwzględnieniem orzecznictwa oraz skutecznie przygotować umowę, pismo procesowe, opinię prawną czy strategię działania.

Sprawdź serię Praxis

Nieruchomości w praktyce Zobacz wszystkie

Profesjonalne i praktyczne omówienie zagadnień związanych z obrotem nieruchomościami.

Seria zawiera precyzyjne komentarze, które w praktyczny sposób omawiają zagadnienia materialnoprawne i procesowe ułatwiając podejmowanie właściwych decyzji i dostarczając konkretnych rozwiązań. Książki, dzięki wieloletniej praktyce zawodowej autorów, wzbogacone zostały o liczne przykłady oraz najciekawsze orzecznictwo w omawianej tematyce.

Sprawdź serię Nieruchomości w praktyce

Komentarze i Linia orzecznicza Zobacz wszystkie

Praktyczne ujęcie zagadnień, wyjaśniające stosowanie przepisów w praktyce prawniczej. Klasyczny komentarz do artykułów aktów prawnych (często kilku aktów prawnych).

Struktura treści: Artykuł. Komentarz praktyczny z elementami ważnymi dla praktyki. Linia orzecznicza. Wzory pism.

Sprawdź serię Komentarze&Linia orzecznicza