RODO 2018 • Rewolucyjne zmiany w ochronie danych » Skorzystaj z wiedzy ekspertów! SPRAWDŹ ›

x

Zapowiedź

Aplikacja sędziowska i prokuratorska. Testy, kazusy, wskazówki

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 189,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 199,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: Aleksandra Sypniewska

Opis produktu:

Książka dedykowana jest dla osób, które planują przystąpienie do konkursu na aplikację sędziowską oraz prokuratorską. Publikacja zawiera trzy części: Zestaw najtrudniejszych pytań wraz ze wskazaniem podstawy prawnej, właściwej odpowiedzi oraz jej szczegółowym omówieniem – naucz się najtrudniejszych zagadnień, Autorskie testy... więcej ›

Więcej o książce

Książka dedykowana jest dla osób, które planują przystąpienie do konkursu na aplikację sędziowską oraz prokuratorską.

Publikacja zawiera trzy części:

 • Zestaw najtrudniejszych pytań wraz ze wskazaniem podstawy prawnej, właściwej odpowiedzi oraz jej szczegółowym omówieniem – naucz się najtrudniejszych zagadnień,
 • Autorskie testy odpowiadające wymogom konkursu na aplikację sędziowską i prokuratorską – sprawdź swoją wiedzę,
 • Metodologia rozwiązywania kazusów przedstawiona w oparciu o dotychczasowe zadania konkursowe – zrozum czego wymaga od ciebie egzamin.

Część pytań testowych wymaga wyłącznie dobrej pamięci („zgodnie z kodeksem wykroczeń ile najkrócej trwa praca społecznie użyteczna?”), jednak z roku na rok na konkursie przybywa pytań, które wymagają od kandydatów znacznie więcej. Sformułowane są tak, by sprawdzić zrozumienie przez niego istoty danej instytucji – tym samym literalna znajomość brzmienia przepisu może okazać się niewystarczająca.

Publikacja w swej pierwszej części oparta jest właśnie na wyjaśnieniu tych najtrudniejszych zagadnień. Czego wymaga się od kandydatów? Jak czytać pytania, by je zrozumieć? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas nauki? Autorka odpowiada na te pytania i podaje szereg praktycznych wskazówek przydatnych zarówno podczas przygotowań do egzaminu, jak i już w jego trakcie.

 

Szczegóły

Premiera: Sierpień 2018 r.
Seria: Aplikacje prawnicze
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-812-8932-0
Oprawa: Miękka