Międzynarodowe prawo inwestycyjne

Przedsprzedaż

Międzynarodowe prawo inwestycyjne

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 71,25 zł z VAT
  Cena katalogowa: 75,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: dr Marek Jeżewski

"Międzynarodowe prawo inwestycyjne" drugie wydanie jedynego na polskim rynku podręcznika obejmującego problematykę ochrony międzynarodowoprawnej inwestycji zagranicznych. W ostatnich latach międzynarodowe prawo inwestycyjne przeszło znaczącą ewolucję.... więcej ›

Więcej o książce

"Międzynarodowe prawo inwestycyjne" drugie wydanie jedynego na polskim rynku podręcznika obejmującego problematykę ochrony międzynarodowoprawnej inwestycji zagranicznych.

W ostatnich latach międzynarodowe prawo inwestycyjne przeszło znaczącą ewolucję. Orzecznictwo zapewnia zwiększoną ochronę uprawnień regulacyjnych państwa, a efektem zarzutów co do braku pewności prawa stała się rosnąca kazuistyka postanowień traktatowych, zwłaszcza w przypadku traktatów zawieranych przez Unię Europejską.

Zmienia się również system środków prawnych. Arbitraż inwestycyjny, będący do tej pory - i wciąż pozostający - głównym mechanizmem dochodzenia roszczeń poszkodowanych inwestorów napotyka wyzwania, takie jak:

 • koncepcja powołania stałego sądu inwestycyjnego, promowana przez Unię Europejską i Kanadę;
 • wyłączanie arbitrażu z nowszych modelowych traktatów inwestycyjnych; czy
 • uznanie arbitrażu za niezgodny z prawem unijnym i w konsekwencji ograniczenie jego znaczenia w relacjach pomiędzy państwami członkowskimi UE.

Szczegóły

Premiera: 30 września 2019
Seria: Podręczniki Prawnicze
Rok wydania: 2019
Wydanie: 2
ISBN: 978-83-8158-814-9
Liczba stron: 400
Oprawa: Miękka
Waga: 920 g