Rachunkowość według prawa bilansowego

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 48,60 zł z VAT
  Cena katalogowa: 54,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Podręcznik składa się z dwóch części: ogólna teoria rachunkowości i szczegółowa ewidencja operacji gospodarczych. W książce omówiono: metodologię rachunkowości, pojęcie i konstrukcję bilansu, dokumentację operacji gospodarczych, funkcjonowanie kont księgowych, wybrane... więcej ›

Więcej o książce

Podręcznik składa się z dwóch części: ogólna teoria rachunkowości i szczegółowa ewidencja operacji gospodarczych. W książce omówiono: metodologię rachunkowości, pojęcie i konstrukcję bilansu, dokumentację operacji gospodarczych, funkcjonowanie kont księgowych, wybrane elementy organizacji rachunkowości, aktywa trwałe, środki pieniężne i krótkoterminowe aktywa finansowe, rozrachunki, zapasy (materiały, towary, produkty pracy), ewidencję, rozliczanie i kalkulację kosztów, kapitały (fundusze) własne, fundusze specjalne, rezerwy, przychody i koszty a wynik finansowy, sprawozdawczość finansową. Publikacja uwzględnia zmiany w ustawie o rachunkowości wprowadzone 18 marca 2007 r. Każdy rozdział jest uzupełniony zadaniami problemowymi lub testem kontrolnym.

Z uwagi na łatwy język i przejrzystą prezentację, książkę poleca się zwłaszcza Czytelnikom, dla których jest to pierwsze spotkanie z rachunkowością oraz tym, którzy pragną stale aktualizować swoją wiedzę. Książkę można wykorzystać w różnym formach kształcenia, takich jak np.: seminaria, kursy modułowe dla samodzielnych księgowych, nauka samodzielna lub może służyć jako podręczniki akademicki.

Zespół autorski tworzą pracownicy Instytutu Rachunkowości Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szczegóły

Seria: Rachunkowość
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-255-0708-4
Liczba stron: 456
Oprawa: Miękka
Waga: 720 g

Pliki do pobrania