Jerzy Martini

Doradca podatkowy, członek prezydium Rady Podatkowej PKPP Lewiatan. Specjalizuje się w zagadnieniach podatku VAT. Do lipca 2012 r. był partnerem odpowiedzialnym za praktykę podatków pośrednich w warszawskim biurze Baker & McKenzie, wcześniej pracował w zespole VAT PricewaterhouseCoopers. Z sukcesem reprezentował klientów w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luxemburgu (ETS) m.in. w pierwszej polskiej sprawie przed ETS (C-313/05 Brzeziński), w sprawie dotyczącej prawa do odliczenia VAT przy nabyciu samochodów z tzw. kratką (C-414/07 Magoora) a także w sprawie dotyczącej odliczania VAT od importu usług z tzw. rajów podatkowych (C-395/09 Oasis East). Pomagał również na rzecz podatnika w sprawie C-318/11 Daimler AG.
Jest autorem licznych publikacji w czasopismach specjalistycznych, prasie biznesowej oraz książkowych (Komentarz do orzecznictwa ETS dotyczącego podatku VAT, wyd. C.H.Beck a także współautorem Komentarza do ustawy o VAT, wyd. C.H.Beck).

W rankingach organizowanych przez Rzeczpospolitą oraz Dziennik Gazetę Prawną był kilkukrotnie wskazywany, jako najlepszy lub jeden z najlepszych doradców podatkowych w kategoriach „VAT” oraz „Postępowania sądowe”. Jest też laureatem wyróżnienia Złoty Paragraf w kategorii najlepszy doradca podatkowy. Uczestniczył w pracach legislacyjnych dotyczących podatku VAT w Ministerstwie Finansów i komisjach parlamentarnych.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.