Jolanta Budzowska

Radca prawny, partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni z siedzibą w Krakowie. Jest uznanym specjalistą w zakresie postępowań sądowych. Od lat zajmuje się prawem cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań odszkodowawczych związanych z wypadkami komunikacyjnymi, błędami w sztuce medycznej, odpowiedzialnością za produkt i wypadkami przy pracy. Ma na koncie najwyższe wygrane dla poszkodowanych pacjentów w historii polskiego sądownictwa. W procesach karnych reprezentuje oskarżycieli posiłkowych.

Od 2009 r. z ramienia Polski jest członkinią Zarządu Pan-European Organisation of Personal Injury Lawyers (POEPIL). Należy też do Association of Personal Injury Lawyers, American Association for Justice i Institute for European Traffic Law. Od 2012 r. jest członkinią Wojewódzkiej Komisji do spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Krakowie. Jest autorką komentarzy na temat praw pacjentów i roszczeń odszkodowawczych związanych z procesem leczenia.

W rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników Dziennika Gazeta Prawna 2018 została sklasyfikowana na 34. miejscu. Uznana przez DGP za jedną z najlepszych w Polsce specjalistek od spraw dotyczących błędów medycznych. W 2018 r. wyróżniona Złotym Paragrafem – nagrodą Dziennika Gazeta Prawna za „bezkompromisową walkę o prawa ofiar błędów medycznych". W rankingu Rzeczpospolitej w 2019 r. uzyskała tytuł lidera w dziedzinie prawo farmaceutyczne i medyczne.