Zrównoważony rozwój jako trend kształtujący współczesną gospodarkę

Promocyjna cena
%
Promocyjna cena
%
Wybierz Wersję:
 • 126,65 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 119,20 zł
  Cena katalogowa: 149,00 zł
  %
 • 126,65 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 119,20 zł
  Cena katalogowa: 149,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Redakcja naukowa: dr Ewelina Florczak

Monografia dotyczy ważnego tematu rozwoju zrównoważonego. Oryginalność publikacji polega na ujęciu rozwoju zrównoważonego w kontekście czterech perspektyw – zjawisk makroekonomicznych, rozwoju rynków, ekonomii społecznej i aspektów zarządzania. Tak przedstawiony rozwój... więcej ›

Opis książki

Monografia dotyczy ważnego tematu rozwoju zrównoważonego. Oryginalność publikacji polega na ujęciu rozwoju zrównoważonego w kontekście czterech perspektyw – zjawisk makroekonomicznych, rozwoju rynków, ekonomii społecznej i aspektów zarządzania. Tak przedstawiony rozwój zrównoważony argumentuje swój naukowy charakter a także bezpośrednie przełożenie na praktykę gospodarczą i aktualne wydarzenia w przestrzeni społeczno-ekonomicznej. Autorzy, jako specjaliści w różnorodnych specjalnościach ekonomii i zarządzania, umiejscowili problematykę rozwoju zrównoważonego w poszczególnych obszarach, tworząc z jednej strony przekrojową monografię, z drugiej zaś szczegółowe studium przypadku przedstawionych wątków problemowych.

Publikacja zatytułowana „Zrównoważony rozwój jako trend kształtujący współczesną gospodarkę” pod redakcją naukową Pani Eweliny Florczak wpisuje się obecnie w najnowsze trendy badań nad procesami rozwoju gospodarczego i uwarunkowaniami w jakich on się odbywa. Ponieważ materia poruszana w książce jest wielowątkowa i wieloaspektowa, praca słusznie składa się z czterech części, analizujących znaczenie zrównoważonego rozwoju w różnorodnym kontekście (…) Zmienność i dynamika zrównoważonego rozwoju została bardzo dobrze przedstawiona w niniejszej publikacji, która zdecydowanie może stanowić preludium do kolejnych opracowań tego zagadnienia, jak i pogłębionej dyskusji naukowej i utylitarnej.

dr hab. Paweł Olszewski

Opiniowana pozycja monograficzna nt. „Zrównoważony rozwój jako trend kształtujący współczesną gospodarkę” dotyczy wieloautorskiego dyskursu naukowego w zakresie znaczenia i roli zrównoważonego rozwoju w świetle dokonujących się: zmian klimatycznych, utraty przestrzeni stanowiącej o możliwościach produkcji rolnej, produkcji przemysłowej, kształtowania osadnictwa oraz dysproporcji wzrostu gospodarczego i rozwoju społecznego. (…) Przeprowadzony i zaprezentowany dyskurs naukowy w poszczególnych rozdziałach monografii jest uzasadnieniem, że badania naukowe, uzyskane wyniki badawcze, przeprowadzone analizy i wnioskowanie pozostają aktualnymi i odpowiadają paradygmatom rozwoju zrównoważonego. (…) monografię nt. „Zrównoważony rozwój jako trend kształtujący współczesną gospodarkę” uznaję jako pozycję wartościową i istotną wśród pozycji naukowych i akademickich, w obszarze nauk ekonomicznych.

dr hab. Dorota Niedziółka, prof. SGH

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Ekonomia
 • Rok wydania: 2023
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 296
 • Wymiary: 165x238 mm
 • Waga: 500 g
 • ISBN: 978-83-8291-463-4
 • EAN: 9788382914634
 • Kod serwisu: 00965000

Kategorie