Strategie arbitrażowe na rynku opcji indeksowych w Polsce

Promocyjna cena
%
Promocyjna cena
%
Wybierz Wersję:
 • 84,15 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 79,20 zł
  Cena katalogowa: 99,00 zł
  %
 • 84,15 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 79,20 zł
  Cena katalogowa: 99,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Głównym celem monografii jest przedstawienie rynku opcji indeksowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zbadanie możliwości przeprowadzenia na nim strategii arbitrażowych z punktu widzenia inwestorów indywidualnych oraz zyskowności tych strategii.... więcej ›

Opis książki

Głównym celem monografii jest przedstawienie rynku opcji indeksowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zbadanie możliwości przeprowadzenia na nim strategii arbitrażowych z punktu widzenia inwestorów indywidualnych oraz zyskowności tych strategii.

Opcje są instrumentem bardzo popularnym wśród inwestorów na świecie, co wynika z konstrukcji instrumentu. W porównaniu z kontraktami terminowymi futures, opcje zapewniają inwestorom większe możliwości działania. W zależności od sytuacji na rynku i przewidywań możliwy jest jednoczesny handel opcjami kupna i sprzedaży, o różnych cenach wykonania i terminach wygaśnięcia. Łączenie pozycji w opcjach daje możliwość stworzenia wielu różnorodnych strategii – zabezpieczających, spekulacyjnych i arbitrażowych. W ramach strategii arbitrażowych inwestorzy, wykorzystując niewłaściwą wycenę instrumentów finansowych, mogą osiągać zyski przy zerowym lub prawie zerowym ryzyku.

Elementem wyróżniającym publikację spośród innych obecnych na rynku jest aktualność danych zawartych w pracy oraz przyjęcie w rozważaniach punktu widzenia inwestora indywidualnego.

Monografia jest skierowana do osób zainteresowanych rynkiem instrumentów pochodnych. Będzie przydatna zarówno studentom kierunków ekonomicznych, w szczególności finansowych, środowisku naukowemu, a także inwestorom giełdowym.

Możliwość konstrukcji strategii arbitrażowych badano w odniesieniu do inwestorów indywidualnych, którzy w analizowanym okresie mieli rachunki inwestycyjne i dysponowali kapitałem niezbędnym do zawierania transakcji. Założenia przyjęte do badania mają szczególnie znaczenie dla praktyków, którzy dokonują inwestycji na rynku opcji. Przedstawione strategie arbitrażowe miały w jak największym stopniu odpowiadać rzeczywistości, co należy uznać za dużą zaletę przeprowadzonych badań. Biorąc pod uwagę część teoretyczną, zilustrowaną również licznymi przykładami, oraz całokształt badań, należy uznać, ze cel pracy został osiągnięty.

Dr hab. Agnieszka Majewska, prof. US

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Finanse
 • Rok wydania: 2021
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 220
 • Wymiary: 165x238 mm
 • Waga: 360 g
 • ISBN: 978-83-8235-898-8
 • EAN: 9788382358988
 • Kod serwisu: 00921400