Bestseller

Legal Writing & Drafting. O umiejętności pisania po angielsku w zawodzie prawnika

Promocyjna cena
%
 • 126,65 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 119,20 zł
  Cena katalogowa: 149,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Autor: Paul Rylance

Tłumaczenie: Jan Kaczmarczyk

Pierwsze polskie tłumaczenie „Writing and Drafting in Legal Practice". Wyczerpujący przewodnik po nauce pisania i „draftowania" prawniczych dokumentów w języku angielskim. Opracowanie zawiera omówienie przykładowych rodzajów komunikacji pisanej jak raporty i memoranda, a także zasad poprawnego prowadzenia korespondencji e-mail w języku angielskim... więcej ›

Opis książki

Książka ta nie jest kolejnym podręcznikiem do gramatyki języka angielskiego lub słówek z zakresu Legal English, ale wyczerpującym przewodnikiem po nauce pisania i „draftowania" prawniczych dokumentów w języku angielskim – od pierwszego etapu właściwego przygotowania się do zadania po etap końcowy, polegający na ostatniej edycji dokumentu.

Pierwsze polskie tłumaczenie „Writing and Drafting in Legal Practice”.

Publikacja została stworzona z myślą o aplikantach oraz prawnikach praktykach znających język angielski na poziomie zaawansowanym.

Oprócz omówienia przykładowych rodzajów komunikacji pisanej jak raporty i memoranda zawiera również rozdziały dotyczące zasad poprawnego prowadzenia korespondencji e-mail w języku angielskim. Zagadnienia te omówione zostały w taki sposób, aby klient zagraniczny, korzystając z doradztwa polskiego prawnika, rozumiał je i, co najważniejsze, otrzymał zwięzłe i treściwe odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, co w warunkach polskich oznacza konieczność rozumienia oraz opanowania podstawowych umiejętności z zakresu komunikacji międzykulturowej i anglojęzycznych standardów obsługi prawnej, do których przywykł.

W przeciwieństwie do innych obecnych na rynku i podobnych do siebie książek traktujących o gramatyce i słownictwie, podręczników kursowych do Legal English lub innych poradników językowych „Legal Writing & Drafting" w jasny i skondensowany sposób prezentuje najważniejsze, powszechnie przyjęte zasady pracy z tekstem w języku angielskim, techniki jego pisania oraz zwyczaje językowe wykorzystywane na co dzień w pracy przez władającego również językiem angielskim, prawnika praktyka.

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Poradniki - lit. obcojęzyczna
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
 • Liczba stron: 309
 • Wymiary: 165x238 mm
 • Waga: 600 g
 • ISBN: 978-83-8291-258-6
 • EAN: 9788382912586
 • Kod serwisu: 00942300

Kategorie