dr Joanna Łuczak-Tarka

Doktor nauk prawnych i adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Prawnik w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k. Członek Rady Programowej Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Łódzkiego, International Association of Privacy Professionals (IAPP) oraz International Law Association (ILA, Grupa Polska).

Autorka ponad 50 publikacji, w tym podręcznika, monografii i artykułów poświęconych problematyce ochrony danych osobowych, a także współautorka komentarza do rozporządzenia ogólnego o ochronie danych oraz ustawy o ochronie danych osobowych. Specjalistka z zakresu ochrony danych osobowych, zajmująca się kompleksową obsługą prawną administratorów danych osobowych.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze audytów, szkoleń i doradztwa w zakresie ochrony danych osobowych i ochrony informacji, wieloletni wykładowca na studiach podyplomowych z tego obszaru. Była m.in. członkiem Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych powołanej przez Ministra Cyfryzacji oraz Pełnomocnikiem Rektora Uniwersytetu Łódzkiego ds. ochrony danych osobowych.