Magdalena Szczytko-Sołtysiak

Ekspert do spraw ochrony danych w LexDigital. Tematyką ochrony danych zajmuje się od 2011 r., rozpoczynając od pełnienia funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji i współpracując w sektorze farmaceutycznym. Swoje doświadczenie buduje we współpracy z organizacjami świadczącymi usługi m.in. logistyczne i transportowe, klientami z branży IoT, sprzedaży i dystrybucji gazu, dostawcami rozwiązań IT, producentem samochodów czy też z fundacjami. Praca z klientami z tak różnych środowisk pozwoliła na wypracowanie odpowiednich metod zarządzania danymi w różnych instytucjach.

Założyciel i organizator spotkań Poznańskiej Grupy Bezpieczników, skupiającej ludzi z różnym doświadczeniem i z różnych organizacji – spotykających się, żeby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych i informacji. Obecnie organizuje i koordynuje działania Stowarzyszenie Praktyków Ochrony Danych.

Autorka publikacji w ABI Expert. Należy do Stowarzyszenia Ekspertów ds. Bezpieczeństwa Informacji (ISC)2 Poland Chapter.