Ochrona infrastruktury krytycznej w sektorach energetyki sieciowej

Promocyjna cena
%
 • 101,15 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 89,25 zł
  Cena katalogowa: 119,00 zł
  %
 • Dostęp od razu po zakupie [?]

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Książka stanowi monograficzne opracowanie zagadnienia ochrony prawnej infrastruktury krytycznej w sektorach energetyki sieciowej. Sektory elektroenergetyki, gazu ziemnego i ciepłownictwa poddano specyficznej regulacji prawnej, w związku z którą pozostaje ochrona... więcej ›

Opis książki

Książka stanowi monograficzne opracowanie zagadnienia ochrony prawnej infrastruktury krytycznej w sektorach energetyki sieciowej. Sektory elektroenergetyki, gazu ziemnego i ciepłownictwa poddano specyficznej regulacji prawnej, w związku z którą pozostaje ochrona infrastruktury krytycznej konstruowana w oparciu o przepisy ustawy z 26.4.2007 r. o zarządzaniu kryzysowym.

W książce dokonano całościowego spojrzenia na infrastrukturę krytyczną z punktu widzenia krajowych i unijnych regulacji prawnych, przyjmując, iż jest to  instytucja istotna dla funkcjonowania rynku wewnętrznego Unii Europejskiej, przy pomocy której łączone są wysiłki państw narodowych w ramach koncepcji wspólnego rynku, która może też służyć "łączeniu" interesów poszczególnych rynków narodowych.

W pierwszej części monografii ochronę infrastruktury krytycznej analizuje się z uwzględnieniem kontekstu prawnej regulacji zarządzania kryzysowego, podejmując próbę "usytuowania" ochrony infrastruktury krytycznej względem tej polityki państwa. W przekroju całej pracy wyjaśnia się ochronę określonego rodzaju infrastruktury krytycznej w obliczu norm krajowego i unijnego prawa energetycznego, zmierzając do ustalenia istotnych cech ochrony danego rodzaju infrastruktury krytycznej. Omówiono relewantne regulacje prawa unijnego i pojęcie europejskiej infrastruktury krytycznej. Założeniem jest, iż dopiero "całościowe" spojrzenie na infrastrukturę krytyczną umożliwia zrozumienie znaczenia przepisów o ochronie infrastruktury krytycznej.

Książka może być przydatna dla teorii i praktyki, zarówno dla studiów z zakresu prawa jak i problematyki bezpieczeństwa narodowego.

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Monografie Prawnicze
 • Rok wydania: 2015
 • Liczba stron: 408
 • Wymiary: 145x205 mm
 • Waga: 610 g
 • ISBN: 978-83-255-7088-0
 • EAN: 9788325570880
 • Kod serwisu: 00594500

Kategorie