Zapowiedź

Ustawa o Służbie Ochrony Państwa. Komentarz

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 141,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 149,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: prof. nadzw. dr hab. Maciej Rogalski, prof. nadzw. dr hab. Przemysław Szustakiewicz, dr Paweł Złamańczuk

Prezentowana pozycja – Ustawa o Służbie Ochrony Państwa. Komentarz zawiera omówienie przepisów ustawy z 8.12.2017 r. o Służbie Ochrony Państwa (Dz.U. z 2018 r. poz. 138 ze zm.). Ustawa określa zasady organizacji nowej umundurowanej formacji wykonującej zadania z zakresu ochrony osób i obiektów oraz rozpoznawania i zapobiegania... więcej ›

Więcej o książce

Prezentowana pozycja – Ustawa o Służbie Ochrony Państwa. Komentarz zawiera omówienie przepisów ustawy z 8.12.2017 r. o Służbie Ochrony Państwa (Dz.U. z 2018 r. poz. 138 ze zm.). Ustawa określa zasady organizacji nowej umundurowanej formacji wykonującej zadania z zakresu ochrony osób i obiektów oraz rozpoznawania i zapobiegania skierowanym przeciwko nim przestępstwom.

Aktualnie na rynku wydawniczym brak jest publikacji, która w sposób kompleksowy przedstawiałaby treść ustawy o Służbie Ochrony Państwa. Publikacja jest więc jedynym tak obszernym i dokładnym komentarzem ustawy o Służbie Ochrony Państwa jaki powstał od chwili jej uchwalenia. 

Książka w sposób precyzyjny pozwala zapoznać się Czytelnikowi ze wszystkimi zagadnieniami związanymi z tematyką Służby Ochrony Państwa, poruszając m.in. problematykę:

 • ustroju i kompetencji Służby Ochrony Państwa,
 • uprawnień funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa,
 • praw i obowiązków funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa,
 • uposażeń i innych świadczeń pieniężnych funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

Niniejszy komentarz został przygotowany z myślą o funkcjonariuszach Służby Ochrony Państwa oraz innych służb mundurowych współpracujących z omawianą formacją. Publikacja stanowi także nieodzowną pomoc dla praktyków prawa, w tym radców prawnych i adwokatów oraz dla studentów prawa jako literatura uzupełniająca.

Szczegóły

Premiera: Luty 2019 r.
Seria: Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 400
Oprawa: Miękka