Zarządzanie rozwojem portów lotniczych

Promocyjna cena
%
 • 84,15 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 79,20 zł
  Cena katalogowa: 99,00 zł
  %
 • Dostęp od razu po zakupie [?]

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Redakcja naukowa: Sonia Huderek-Glapska

Zarządzanie portem lotniczym jako złożonym przedsiębiorstwem, które jest podporządkowane zasadom funkcjonowania gospodarki rynkowej, a jednocześnie stanowi węzeł intermodalny i działa w zmiennym i niepewnym otoczeniu, sprawia, że planowanie jego rozwoju staje się̨ jednym z... więcej ›

Opis książki

Zarządzanie portem lotniczym jako złożonym przedsiębiorstwem, które jest podporządkowane zasadom funkcjonowania gospodarki rynkowej, a jednocześnie stanowi węzeł intermodalny i działa w zmiennym i niepewnym otoczeniu, sprawia, że planowanie jego rozwoju staje się̨ jednym z trudniejszych wyzwań dla menedżerów i badaczy. Proponowane opracowanie wypełnia lukę w krajowej literaturze przedmiotu wynikającą z braku pozycji, która w sposób kompleksowy opisywałaby problemy funkcjonowania i planowania rozwoju portu lotniczego w kontekście zarządzania strategicznego.

W pracy wykorzystano i wnikliwie omówiono wyniki badań empirycznych polskich, regionalnych portów lotniczych, co stanowi oryginalny wkład w rozwój wiedzy na temat funkcjonowania i rozwoju portu lotniczego, a poruszone zagadnienia stanowią odzwierciedlenie zmian zachodzących we współczesnym podejściu badawczym i mogą być przyczynkiem do dalszych rozważań poświęconych tym problemom.

Zamierzeniem Autorów jest przybliżenie tematyki zarządzania portem lotniczym i planowania jego rozwoju studentom, wykładowcom i badaczom rynku transportu lotniczego. Zamieszczony materiał empiryczny, w tym rozwiązania organizacyjne służące jako przykłady zastosowań praktycznych, może zainteresować zarządców i właścicieli podmiotów działających na rynku usług portów lotniczych oraz całego systemu transportu lotniczego.

Walorem pracy jest kompleksowe ujęcie problematyki zarządzania portami lotniczymi, jej przeglądowa, a zarazem przejrzysta konstrukcja. Wywód prowadzony jest w sposób logiczny, poczynając od wyjaśnienia specyfiki portów lotniczych jako szczególnych podmiotów zarządzania, poprzez kryteria oceny ich działalności, analizę uwarunkowań ich funkcjonowania po strategię i rozwój. Tworzy to przejrzysty obraz problemów zarządzania portami lotniczymi.

Prof. dr hab. Andrzej Kaleta
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Za najciekawsze [uzupełnienia] uznałem m.in. dotychczas pomijaną ewaluację i wpływ kadry menedżerskiej na efekty działalności portów lotniczych, problemy związane z wdrażaniem koncepcji trwałego rozwoju lub oddziaływania na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni okołolotniskowych i synergię rozwojową tych struktur.

Prof. dr hab. Andrzej Ruciński
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Ekonomia Zarządzanie
 • Rok wydania: 2019
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 260
 • Wymiary: 168x238 mm
 • Waga: 440 g
 • ISBN: 978-83-8158-251-3
 • EAN: 9788381582513
 • Kod serwisu: 00783800

Kategorie