Czytanie e-booków

Niezwłocznie po zakończeniu transakcji, e-booki udostępniane są do pobrania w Twoim koncie użytkownika w księgarni w sekcji E-booki.


Formaty e-booków

E-booki mogą być dostępne w formacie PDF oraz ePub i MOBI. W ramach jednego zakupu otrzymujesz dostęp do wszystkich aktualnie dostępnych formatów e-booka danego tytułu. Informacja o tym, jaki format e-booka jest aktualnie dostępny, znajduje się w karcie produktu.

Format PDF - e-book w formacie PDF, zabezpieczony znakiem wodnym (watermark). Idealny format dla osób, które do czytania e-booków wykorzystują komputer lub urządzenia o dużej rozdzielczości ekranu. PDF zapewnia precyzyjny skład tekstu i podział na strony. Zaletą formatu PDF jest wygląd strony, który w pełni odpowiada wyglądowi stron książki papierowej. Ten format e-booka odczytasz po pobraniu na dowolne urządzenie obsługujące pliki PDF. Do odczytania pliku polecamy program Adobe Reader, dostępny zarówno na komputery Windows oraz Macintosh, jak i na urządzenia mobilne (Android, iPhone/iPad).

Format ePub - e-book w formacie ePub, zabezpieczony znakiem wodnym (watermark). Nowoczesny format e-booków, którego zaletą jest płynne dopasowywanie treści do ekranu urządzenia, na którym jest ona przeglądana. W praktyce format ten oferuje największy komfort czytania na dowolnym urządzeniu. Aby odczytać e-booki w formacie ePub należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Wśród dostępnych na rynku bezpłatnych aplikacji polecamy m.in. aplikację Adobe Digital Editions (dostępną w wersji na komputery Windows oraz Macintosh), korzystanie z przeglądarki internetowej w pluginem pozwalającym na czytanie formatu ePub (EPUBReader - Firefox, Readium - Chrome), zainstalowanie na urządzeniu mobilnym aplikacji umożliwiającej czytanie plików w formacie ePub (np. Bluefire Reader, Aldiko).

Format MOBI - e-book w formacie MOBI, zabezpieczony znakiem wodnym (watermark). Format ten oferuje wysoki komfort czytania na urządzeniach mobilnych. Aby odczytać e-booki w tym formacie należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie np. Okular, Calibre. Format obsługiwany przez czytniki Amazon Kindle.


Urządzenia obsługujące e-booki

E-booki zabezpieczone za pomocą znaku wodnego można odczytywać na każdym urządzeniu obsługującym dany format publikacji (czytniki, tablety, smartfony, komputery). Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania e-booków oraz aplikacjami na urządzenia mobilne.

Format PDF odczytasz po pobraniu na dowolne urządzenie obsługujące pliki PDF. Do odczytania pliku polecamy program Adobe Reader, dostępny zarówno na komputery Windows oraz Macintosh, jak i na urządzenia mobilne (Android, iPhone/iPad).

Format ePub odczytasz po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania. Wśród dostępnych na rynku bezpłatnych aplikacji polecamy m.in. aplikację Adobe Digital Editions (dostępną w wersji na komputery Windows oraz MacOS), korzystanie z przeglądarki internetowej w pluginem pozwalającym na czytanie formatu ePub (EPUBReader-Firefox, Readium-Chrome), zainstalowanie na urządzeniu mobilnym aplikacji umożliwiającej czytanie plików w formacie ePub (np. Bluefire Reader, Aldiko).

Czytniki e-booków – zarówno pliki w formacie PDF, jak i ePub zabezpieczone za pomocą znaku wodnego, mogą być odczytywane na każdym czytniku eInk, który wspiera dany format publikacji. Ze względu na dużą liczbę dostępnych na rynku modeli czytników, sprzętowych czy programowych, przed zakupem należy upewnić się, czy dane urządzenie wspiera dostępny format e-booka. Aby sprawdzić, jakie formaty obsługuje Twój czytnik, zapoznaj się z jego instrukcją obsługi lub specyfikacją na stronie producenta.

Uwaga! E-booki w formacie PDF i ePub nie są kompatybilne z czytnikiem Kindle.


Zabezpieczenie e-booka

E-booki Wydawnictwa C.H.Beck zabezpieczone są w sposób trwały znakiem wodnym (Watermark). Zabezpieczenie znakiem wodnym dotyczy zarówno warstwy wizualnej (widoczna informacja o właścicielu pliku), jak i warstwy technicznej (unikalny identyfikator transakcji zaszyty w pliku w sposób niewidoczny dla Użytkownika). Rozwiązanie to ma na celu ochronę praw autorskich, a jednocześnie nie utrudnia Czytelnikowi korzystania z e-booka.

Zabezpieczenie znakiem wodnym polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-booki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Istnieje również możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami a pliki są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania e-booków oraz aplikacjami na urządzenia mobilne.

Uwaga! Wraz z systemem operacyjnym iOS 13, firma Apple wprowadziła zmiany w odczycie plików PDF z zabezpieczeniem Watermark. W efekcie próby dodania notatek wywołują mylne żądanie o podanie hasła, mimo iż plik nie posiada ograniczeń w zakresie dodawania notatek. Notatki dodane na innych urządzeniach są możliwe do odczytu w systemie iOS.