Transformacja postkomunistyczna Studium przypadku zmian instytucjonalnych

Promocyjna cena
%
Promocyjna cena
%
Wybierz Wersję:
 • 45,90 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 43,20 zł
  Cena katalogowa: 54,00 zł
  %
 • 45,90 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 43,20 zł
  Cena katalogowa: 54,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Grand Prix oraz Nagroda główna w kategorii Polityka gospodarcza Książka jest podręcznikiem akademickim systematyzującym wiedzę na temat transformacji krajów postkomunistycznych. Autor koncentruje uwagę na tym, jak zmiany instytucjonalne i prowadzona w ich ramach polityka... więcej ›

Opis książki

Grand Prix oraz Nagroda główna w kategorii Polityka gospodarcza

Książka jest podręcznikiem akademickim systematyzującym wiedzę na temat transformacji krajów postkomunistycznych. Autor koncentruje uwagę na tym, jak zmiany instytucjonalne i prowadzona w ich ramach polityka powodowały zmianę systemową i w jej wyniku wprowadzały gospodarkę poszczególnych krajów w świat efektywnego wzrostu gospodarczego. Jego zdaniem bowiem w studiowaniu zagadnienia transformacji znacznie bardziej pomocne są analizy zmian instytucji (i prowadzonej przez nie polityki) niż zmiany ilościowe czynników wytwórczych i zasobów materialnych zużywanych w procesie produkcji, ponieważ to nie brak zasobów, lecz patologiczne instytucje doprowadziły do upadku komunizmu.

Treść podręcznika została przedstawiona w dwunastu rozdziałach obejmujących

cztery bloki tematyczne:

 • pierwszy (rozdz. 1−3) zawiera rozliczenie z komunistyczną gospodarką;
 • kolejne rozdziały (4–8) stanowią najważniejszy blok tematyczny podręcznika, przedstawiający ekonomię polityczną zmian instytucjonalnych i dynamikę tych zmian w interakcji ze zmianami w realnej gospodarce;
 • dwa następne rozdziały (9–10) są studiami przypadków: rynku oraz sektora bankowego w transformacji;
 • rozdziały 11–12 oraz Posłowie tworzą ostatni blok tematyczny dotyczący niezmiernie ważnych problemów relacji gospodarki danego kraju ze światem zewnętrznym.

Publikacja kierowana jest zarówno do studentów i pracowników naukowych uczelni wyższych na kierunkach ekonomicznych, jak i do wszystkich osób zainteresowanych problematyką transformacji postkounistycznej.

Recenzja książki:

Lektura tego podręcznika jest wprost fascynująca i trudno się od niej oderwać. (...) Jest to synteza zawierająca jednak bardzo konkretne wyniki różnorodnych, nierzadko dość szczegółowych badań samego Autora lub innych badaczy z całego świata. Doskonałym pomysłem są teksty "okienek", które są znakomitą ilustracją tez przedstawianych w poszczególnych rozdziałach (...). Nie ulega wątpliwości, że jest to dzieło, które zawsze powinno być "pod ręką" – stąd podręcznik – czyli książka, która stoi w pierwszym rzędzie na półce po to, żeby z łatwością do niej sięgnąć".

Prof. UG dr hab. Henryk Ćwikliński
Katedra Polityki Gospodarczej, Uniwersytet Gdański

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę i przygotować się do egzaminu, obejmującego transformacje postkomunistyczną postanowiłem sięgnąć po pozycję Jana Winieckiego. Od lektury wymagałem: dużo konkretnych informacji, zgrabnie opisanych zmian zachodzących w postkomunistycznej gospodarce i ich analizy. Książka sprostała wszystkim moim wymaganiom! Ciekawe przykłady i klarowne analizowanie poruszanych problemów sprawiło, że książkę czytało się nadzwyczaj przyjemnie. Czasami terminologia wymagała pewnej wiedzy ekonomicznej, ale wszystko udało się zrozumieć. Dla osób zainteresowanych lub potrzebujących konkretnych informacji na temat transformacji postkomunistycznej szczerze polecam opisywaną pozycję.

Marcin

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Ekonomia
 • Rok wydania: 2012
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 314
 • Wymiary: 165x238 mm
 • Waga: 518 g
 • ISBN: 978-83-255-3053-2
 • EAN: 9788325530532
 • Kod serwisu: 00431200

Kategorie