Prawo prasowe. Postępowania sądowe w sprawach prasowych

Promocyjna cena
%
 • 119,40 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 169,15 zł
  Cena katalogowa: 199,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Kolejny tom serii Sądowych Komentarzy Tematycznych dedykowany jest szeroko rozumianemu prawu prasowemu. W ocenie Autorów komentarza dlatego szeroko rozumianemu, gdyż w zakresie praktycznego stosowania obejmuje on nie tylko sensu stricto ustawę – Prawo prasowe, ale także... więcej ›

Opis książki

Kolejny tom serii Sądowych Komentarzy Tematycznych dedykowany jest szeroko rozumianemu prawu prasowemu. W ocenie Autorów komentarza dlatego szeroko rozumianemu, gdyż w zakresie praktycznego stosowania obejmuje on nie tylko sensu stricto ustawę – Prawo prasowe, ale także odnosi się do innych relewantnych przepisów prawa polskiego (m.in. Konstytucji, Kodeksu cywilnego, Kodeksu postępowania cywilnego, Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych) oraz do regulacji prawa międzynarodowego, w tym przede wszystkim Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Problematyka dotycząca zagadnień związanych z prawem prasowym, ochroną dóbr osobistych była przedmiotem wielu różnych opracowań oraz komentarzy, niemniej jednak dotychczas na rynku wydawniczym nie wydano komentarza sądowego, który bazowałby jedynie na aspektach praktycznych, w tym stricte procesowych (sądowych) w przedmiotowej materii.

Autorzy komentarza to praktycy, którzy od lat specjalizują się w reprezentowaniu podmiotów w sprawach z zakresu ochrony dóbr osobistych, roszczeń wynikających z ustawy – Prawo prasowe, spraw karnych dotyczących przestępstw prasowych sensu largo, jak również udzielają wsparcia w procesie redakcyjnym jednego z największych wydawców prasy w Polsce.

Wieloletnie, unikatowe doświadczenie zawodowe w zakresie kompleksowego prowadzenia spraw z dziedziny ochrony dóbr osobistych, poznanie aspektów procesu redakcyjno-wydawniczego w Polsce, leżały u podstaw stworzenia pierwszego na rynku praktycznego komentarza sądowego.

W ocenie Autorów, niniejszy komentarz jest przeznaczony przede wszystkim dla praktyków, czyli pełnomocników, sądu, organów ochrony prawnej, ale również dziennikarzy, gdyż wiele spośród przedstawionych aspektów dotyczy bezpośrednio praw i obowiązków dziennikarza oraz prasy w demokratycznym państwie prawa.

W opracowaniu zostały systemowo opisane najważniejsze instytucje oraz postępowania sądowe dotyczące prawa prasowego sensu largo. To co wyróżnia niniejszą publikację od dotychczasowych Komentarzy do prawa prasowego to m.in.: systemowe podejście, przedstawienie szerokiego orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz sądów powszechnych, w tym również dotychczas niepublikowanych orzeczeń sądów rejonowych, czy sądów okręgowych, a także omówienie instytucji, które wcześniej nie były przedmiotem analizy, jak chociażby problematyka tytułu prasowego w nazwie domeny internetowej.pl.

Komentarz w zakresie swojej struktury pozostaje zgodny z dotychczas przyjętą w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych formą, czyli dzieli się na tzw. część tezową oraz na tzw. część opisową. Choć komentarz sądowy jest praktyczny, bo taki był cel Autorów, to jednak nie mogło zabraknąć krótkiego rysu współczesnej ustawy – Prawo prasowe, jak również opisu kluczowych instytucji wskazanych w ustawie – Prawo prasowe, gdyż w ocenie Autorów

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Sądowe Komentarze Tematyczne
 • Rok wydania: 2017
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 564
 • Wymiary: 135x220 mm
 • Waga: 810 g
 • ISBN: 978-83-255-9444-2
 • EAN: 9788325594442
 • Kod serwisu: 00696700

Kategorie

Tagi