Prawo dyplomatyczne w orzecznictwie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
Wybierz Wersję:
 • 134,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 149,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • 134,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 149,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]


  Dostępne formaty: PDF

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Autorka identyfikuje wkład Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w rozwój międzynarodowego prawa dyplomatycznego. Uważa, że tam, gdzie z różnych przyczyn niewydolne procedury kształtowania prawa traktatowego nie odpowiadają aktualnym potrzebom społeczności... więcej ›

Więcej o książce

Autorka identyfikuje wkład Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w rozwój międzynarodowego prawa dyplomatycznego. Uważa, że tam, gdzie z różnych przyczyn niewydolne procedury kształtowania prawa traktatowego nie odpowiadają aktualnym potrzebom społeczności międzynarodowej, Trybunał poprzez swoje orzecznictwo bierze udział w pomocniczym procesie normotwórczym. Rozstrzygnięcie sporu jest jednym z efektów działalności orzeczniczej Trybunału, kolejnymi są przeprowadzone przy tej okazji analizy i sformułowane na ich podstawie wypowiedzi, pozwalające na ustalenie istnienia i treści norm prawa międzynarodowego.


„(...) Zasadność podjęcia tematyki z pogranicza prawa międzynarodowego i prawa dyplomatycznego wynika z obserwacji obecnych wydarzeń na arenie międzynarodowej (...). (...) Przewodnią tezą prezentowanej pracy jest wpływ orzecznictwa, kontynuatora dzieła STSM Ligi Narodów, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości na proces normotwórczy w zakresie instrumentów prawa międzynarodowego adresowanych do praktyki stosunków dyplomatycznych. (...) Autorka omawia wspomniane zagadnienia w sposób kompleksowy, wykazując się znajomością naukowego piśmiennictwa polskiego i zagranicznego, prawa międzynarodowego dyplomatycznego oraz znajomością orzecznictwa Trybunału. Praca w dużym stopniu jest oparta na zagranicznych materiałach źródłowych, co stanowi jej dodatkowy atut, ponieważ przybliża orzecznictwo MTS z punktu widzenia dotychczas nie będącego przedmiotem opracowania naukowego”.


prof. dr hab. Zbigniew Rudnicki

Szczegóły

Seria: Monografie Prawnicze
Rok wydania: 2018
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-812-8968-9
Liczba stron: 296
Oprawa: Twarda
Waga: 480 g