Zmowy przetargowe w świetle zamówień publicznych oraz prawa konkurencji

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
Wybierz Wersję:
 • 89,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 99,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • 89,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 99,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]


  Dostępne formaty: PDF

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Monografia porusza złożoną problematykę zmów przetargowych, które są wymierzone w zasadę uczciwej konkurencji. Dokonano obszernej analizy orzecznictwa KIO, sądowego oraz organu antymonopolowego. Przedstawiono koncepcję identyfikacji oraz oceny antykonkurencyjnego charakteru... więcej ›

Więcej o książce

Monografia porusza złożoną problematykę zmów przetargowych, które są wymierzone w zasadę uczciwej konkurencji. Dokonano obszernej analizy orzecznictwa KIO, sądowego oraz organu antymonopolowego. Przedstawiono koncepcję identyfikacji oraz oceny antykonkurencyjnego charakteru porozumień między wykonawcami przystępującymi do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Różne modele odpowiedzialności, niejednolitość orzecznictwa oraz niejasność przepisów prawnych wpływają negatywnie na pewność prawa. Zaproponowana koncepcja powinna  umożliwić identyfikację porozumień przetargowych (na gruncie prawa zamówień publicznych oraz prawa konkurencji) i ograniczyć ryzyko błędnych kwalifikacji w tym zakresie, a przez to wzmocnić ochronę konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 

Monografia jest adresowana do szerokiego kręgu przedstawicieli zawodów prawniczych (sędziów, adwokatów, radców prawnych, pracowników UOKiK). Stanie się także cenną pozycją dla przedsiębiorców biorących udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.

Recenzja książki:

Praca (...) dotyczy bardzo aktualnej i praktycznie doniosłej problematyki (...). Na uznanie zasługuje więc wybór tematu książki, która poświęcona jest prawnym instrumentom przeciwdziałania i zwalczania zmów przetargowych (...) problematyka ta nie stanowiła dotychczas przedmiotu opracowania monograficznego, tym bardziej takiego, które instytucję zmów przetargowych prezentowałoby z perspektywy trzech różnych ustaw, o charakterze tak publicznoprawnym (ustawa – Prawo zamówień publicznych oraz ustawa antymonopolowa), jak i prywatnoprawnym (ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji).

Istotnym walorem pracy jest przedstawienie przez Autorkę licznych szczegółowych zagadnień, które mogą budzić wątpliwości interpretacyjne na gruncie stosowania instytucji zakazu zmów przetargowych  (...) w podsumowaniu poszczególnych części monografii Autorka przedstawia konkretne rozwiązania problemów praktycznych, konstruując (i/lub porządkując) stosowne przesłanki prawne. Może to stanowić cenną wskazówkę w obszarze ewaluacji legalności postępowania – zarówno dla przedsiębiorców (zamierzających wziąć udział lub już uczestniczących w procedurze zamówień publicznych), jak i dla odpowiednich organów publicznych. 

Szczegóły

Seria: Monografie Prawnicze
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-255-7373-7
Liczba stron: 334
Waga: 404 g