Narkoanaliza. Jej wykorzystanie w śledztwie i pracy służb specjalnych

Promocyjna cena
%
Promocyjna cena
%
Wybierz Wersję:
 • 169,15 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 179,10 zł
  Cena katalogowa: 199,00 zł
  %
 • 169,15 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 179,10 zł
  Cena katalogowa: 199,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Publikacja jest pierwszym opracowaniem monograficznym poświęconym narkoanalizie i jej pozamedycznym zastosowaniom. Problematykę hipnozy i badań poligraficznych ujęto dość obszernie, ale tylko w zakresie niezbędnym do pokazania, co dla tych technik jest wspólne, a w czym się one różnią i jakie to ewentualnie może mieć konsekwencje prawne... więcej ›

Opis książki

Publikacja jest pierwszym opracowaniem monograficznym poświęconym narkoanalizie i jej pozamedycznym zastosowaniom.

Problematykę hipnozy i badań poligraficznych ujęto dość obszernie, ale tylko w zakresie niezbędnym do pokazania, co dla tych technik jest wspólne, a w czym się one różnią i jakie to ewentualnie może mieć konsekwencje prawne.

W rozdziale I opisano początek nauk sądowych i ich istotę. Na tym tle przedstawiono początki anestezji i jej potencjalne możliwości do wykorzystania w śledztwie. Wykorzystanie narkoanalizy w takich celach przedstawiono w rozdziale II. W rozdziale III przytoczono, ujawnione niedawno, polskie doświadczenia z zastosowaniem narkoanalizy do celów kontrwywiadowczych w okresie międzywojennym przez Oddział II Sztabu Głównego Wojska Polskiego. W kolejnym rozdziale przedstawiono doświadczenia z narkoanalizą wykonywane w okresie II wojny światowej, zarówno przez nazistowskie Niemcy, jak i służby Stanów Zjednoczonych Ameryki. W rozdziale V opisano przebieg polskiej dyskusji, toczonej przed wejściem w życie obecnie obowiązującego Kodeksu postępowania karnego, na temat dopuszczalności bądź niewłaściwości narkoanalizy, a także hipnozy i badań poligraficznych. Z kolei rozważania nad sytuacją prawną narkoanalizy pod rządami obecnie obowiązującego Kodeksu postępowania karnego, zarówno w okresie do jego nowelizacji w roku 2003, jak i pod rządami znowelizowanego kodeksu zawarto w rozdziale VI. W rozdziale VII natomiast opisano podobieństwa i różnice między hipnozą, narkoanalizą a badaniem poligraficznym, a także odmienność traktowania tych poszczególnych metod przez przepisy KPK oraz orzecznictwo sądowe. Podsumowanie wiedzy na temat narkoanalizy, jej możliwości faktycznych i zakazów jej stosowania wynikających z obowiązujących unormowań prawnych stanowi rozdział VIII. Ostatni, IX rozdział zawiera dostępne informacje dotyczące współczesnych prób stosowania narkoanalizy poza procesem karnym, np. w działalności służb specjalnych.

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Monografie Prawnicze
 • Rok wydania: 2023
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 156
 • Wymiary: 145x205 mm
 • Waga: 320 g
 • ISBN: 978-83-8291-889-2
 • EAN: 9788382918892
 • Kod serwisu: 00984700

Kategorie