Przedsprzedaż

Ustawa o grach hazardowych. Lobbing, legislacja, podatki, notyfikacja

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 179,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 189,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: dr Bartłomiej Korniluk LL.M.

Monografiia opisuje realia procesu powstawania przepisów fiskalnych. Autor koncentruje się w niej przede wszystkim na działaniach lobbingowych podmiotów komercyjnych konkurujących o udziały w rynku gier losowych za pomocą zmian legislacyjnych. Jest to o tyle ciekawe, iż... więcej ›

Więcej o książce

Monografiia opisuje realia procesu powstawania przepisów fiskalnych. Autor koncentruje się w niej przede wszystkim na działaniach lobbingowych podmiotów komercyjnych konkurujących o udziały w rynku gier losowych za pomocą zmian legislacyjnych. Jest to o tyle ciekawe, iż przedstawiony opis działań z pewnością jest tożsamy także dla innych, ważnych dla Państwa obszarów regulacyjnych.

Na tym tle autor podejmuje dwa prawno-podatkowe zagadnienia istotne zarówno z punktu widzenia rozwoju nauki prawa, jak i samej praktyki:

 • opisując możliwość wdrożenia parafiskalnych dopłat w grach losowych na automatach,
 • wpływ braku notyfikacji norm technicznych na skuteczność obowiązywania norm fiskalnych.

Warto przy tym podkreślić, iż w polskiej nauce prawa do tej pory nie przeprowadzono dosłownie żadnych badań wspomnianych zagadnień podatkowych. Tymczasem polski ustawodawca nadal poszukuje odpowiednich rozwiązań legislacyjnych w zakresie fiskalizacji tych usług, a z kolei problematyka skuteczności obowiązywania norm podatkowych w kontekście braku ich notyfikacji tylko w ostatnich 9 latach spowodowała konieczność wydania aż 55 tys. orzeczeń sądów administracyjnych – co również wskazuje na donośność tego zagadnienia.

Główne obszary badawcze pracy to prawo administracyjne, europejskie, konstytucyjne i podatkowe.

Szczegóły

Premiera: 16 kwietnia 2019
Seria: Monografie Prawnicze
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8158-311-4
Liczba stron: 430
Oprawa: Twarda
Waga: 380 g