Przedsprzedaż

Ustawa o pomocy społecznej. Komentarz

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 170,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 179,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: Rufus Frąckowiak, Renata Górna, Rafał Kopania, r.pr. Tomasz Krajewski, Adam Lisowski, Marcin Sarna, Magdalena Szochner-Siemińska

Najnowszy komentarz do ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r., poz. 1508 z późn. zm.) stanowi istotne novum wśród publikacji o podobnym charakterze. Jest napisany przez praktyków i skierowany do praktyków. Główny nacisk położony został na... więcej ›

Więcej o książce

Najnowszy komentarz do ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r., poz. 1508 z późn. zm.) stanowi istotne novum wśród publikacji o podobnym charakterze. Jest napisany przez praktyków i skierowany do praktyków. Główny nacisk położony został na problemy z jakimi na co dzień spotykają się pracownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Obok odwołań do bieżącego orzecznictwa sądów administracyjnych, czytelnik otrzymuje także wzory pism i decyzji gotowych do zastosowania w codziennej pracy i to na każdym etapie prowadzonego postepowania o udzielenie świadczenia z pomocy społecznej.

Komentarz zachowuje układ ustawy o pomocy społecznej. Jednocześnie czytelnik zostanie zapoznany z wzajemną korelacją przepisów ustaw, w tym kodeksu postepowania administracyjnego, poprzez zastosowanie odpowiednich odnośników i powiązań. Szczególnie cenne mogą być wyjaśnienia dotyczące RODO i ustawy prowadzającej.

Kluczowe zagadnienia, czy też kwestie wymagające szczególnej uwagi – zostały wyróżnione odpowiednimi ramkami, wyróżnikami oraz infografikami.

Komentarz stanowi także cenną pozycję dla wszystkich adeptów zawodu, jak i osób dopiero wdrażających się w zawodzie. Z jednej strony pozwoli na unikanie typowych błędów popełnianych w toku prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń z pomocy społecznej, z drugiej zaś stanowi uzupełnienie, wyrażonych już w doktrynie poglądów.

Szczegóły

Premiera: 30 lipca 2019
Seria: Ustawy w praktyce
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8158-745-7
Liczba stron: 500
Oprawa: Miękka
Waga: 360 g