Komentarz przedstawia – zarówno inwestorom, jak też pracownikom samorządowym i państwowym – kluczowe problemy związane z planowaniem przestrzennym.
Głównym walorem publikacji jest kompleksowa charakterystyka poszczególnych instrumentów polityki przestrzennej wraz z konkretną informacją, na co należy zwracać szczególną uwagę przy stosowaniu planów miejscowych, decyzji o warunkach zabudowy, w tym jaka jest szansa podważania poszczególnych aktów lub decyzji. W książce czytelnicy znajdą oparte na praktycznych rozwiązaniach oraz tezach doktryny, orzecznictwa, literatury porady jak prowadzić opcjonalnie zgodną z przepisami politykę przestrzenną oraz jak w niej efektywnie współuczestniczyć np. w roli inwestora.
Autor szczegółowo omawia problematykę dotyczącą:
Publikacja stanowi kompleksowe omówienie przepisów ustawy z 27.3.2003 r. (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1945 ze zm.) o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także wybranych artykułów z ustaw powiązanych, tj.:
Książka skierowana jest do praktyków zajmujących się planowaniem przestrzennym na szczeblu lokalnym (gminnym). Grupa docelowa to zarówno prawnicy obsługujący np. gminy czy inwestorów, jak też pracownicy samorządowi, architekci, a także wszyscy zainteresowani powyższą tematyką.
Seria: Komentarze & Linia orzecznicza
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8198-044-9
Liczba stron: 404
Oprawa: Miękka
Waga: 520 g