Opis pełny
Monografia opisuje badania prowadzone nad samoregulacją i koregulacją, czyli dobrowolnie przyjmowanymi przez przedsiębiorców zobowiązaniami, występującymi najczęściej w postaci kodeksów dobrych praktyk i kodeksów etycznych.
Wywodzą się one jeszcze z czasów starożytnych, kiedy to regulowały działanie poszczególnych gildii zawodowych. Ich funkcjonowanie w obrocie prawnym poddano regulacji dopiero wraz z przyjęciem dyrektywy 2005/29/WE w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych.
Celem prowadzonych na rynkach środków spożywczych badań była ocena, na ile samoregulacja i koregulacja są skutecznym środkiem w ochronie konsumentów, przy uwzględnieniu mechanizmów istniejących w prawie powszechnie obowiązującym oraz tkwiących bezpośrednio w kodeksach dobrych praktyk, a także licznych zależności między prawem a samoregulacją i koregulacją.
Producentem produktu jest: Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa,
[email protected],
tel. +48 22 311 22 22.
Powyższe dane kontaktowe służą konsumentom do składania skarg oraz informowania o problemach związanych z bezpieczeństwem produktu.