Opis książki
Opis pełny
Monografia stanowi pierwsze na rynku wydawniczym opracowanie, w którym przedstawiono prawo do procedur medycznie wspomaganej prokreacji w ujęciu prawa publicznego – z dominantą prawa administracyjnego.
Autorka prawo do procedur medycznie wspomaganej prokreacji szczegółowo analizuje w uwarunkowaniach: podmiotowym, przedmiotowym oraz prawnoorganizacyjnym w celu ustalenia jego treści oraz możliwości realizacji w świetle obowiązującego stanu prawnego. Wymagało to w części wprowadzającej przedstawienia niepłodności jako choroby stanowiącej problem jednostek i społeczeństw oraz sposobów jej leczenia w świetle ustawy o leczeniu niepłodności, aksjologicznych uwarunkowań medycznie wspomaganej prokreacji, dzięki czemu obraz analizowanego zjawiska jest pełny, a także międzynarodowych oraz krajowych źródeł regulacji medycznie wspomaganej prokreacji.
Natomiast w drugiej części pracy przedstawiono procedury medycznie wspomaganej prokreacji wraz z prawem jednostki do ich zainicjowania. W tej części analizą objęto uwarunkowania prawne, medyczne oraz organizacyjne udzielenia świadczeń z zakresu medycznie wspomaganej prokreacji.
Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców – studentów i doktorantów prawa i administracji, aplikantów, praktyków (sędziów, adwokatów, radców prawnych), studentów kierunków medycznych, osób wykonujących zawody medyczne, którym analizowana problematyka może być pomocna w wykonywaniu zawodu.
Producentem produktu jest: Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, [email protected], tel. +48 22 311 22 22. Powyższe dane kontaktowe służą konsumentom do składania skarg oraz informowania o problemach związanych z bezpieczeństwem produktu.
Pliki do pobrania
Szczegóły
- Seria: Monografie Prawnicze
- Rok wydania: 2024
- Oprawa: Twarda
- Liczba stron: 650
- Wymiary: 145x205 mm
- Waga: 810 g
- ISBN: 978-83-8291-437-5
- EAN: 9788382914375
- Kod serwisu: 00949100
- Producent: Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o.
- Informacje: Bezpieczeństwo produktu