Przejdź do treści

Reforma czy kolejna nowelizacja? Uwagi na tle ustawy z 4.7.2019 r. zmieniającej KPC

Promocyjna cena
%
  • E-book (PDF)
    152,15 zł z VAT
    Informacje odnośnie ceny i obniżki

    Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

    Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

    Najniższa cena: 161,10 zł
    Cena katalogowa: 179,00 zł
    %
  • Dostęp od razu po zakupie [?]

     Zabezpieczenie: Watermark

    Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Niniejszy zbiór stanowi owoc przemyśleń referentów Konferencji naukowej z 19.5.2019 r., która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji UW. Artykuły zostały jednak przygotowane już po wejściu w życie i po pewnym czasie obowiązywania ustawy z 4.7.2019 r. Nie jest to zatem... więcej ›

Opis pełny

Niniejszy zbiór stanowi owoc przemyśleń referentów Konferencji naukowej z 19.5.2019 r., która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji UW. Artykuły zostały jednak przygotowane już po wejściu w życie i po pewnym czasie obowiązywania ustawy z 4.7.2019 r. Nie jest to zatem jedynie zbiór referatów tam wygłoszonych, ale pogłębiona refleksja nad dokonanymi zmianami ustawodawczymi i pierwszymi doświadczeniami praktycznymi przy uwzględnieniu przewidywanych skutków noweli. Zamiarem autorów było przedstawienie w sposób przekrojowy dokonanych zmian i ich ocena z punktu widzenia postawionego w tytule tego zbioru pytania, czy nowelizacja z 4.7.2019 r. może być uznana za reformę KPC, czy też za kolejną nowelizację Kodeksu.

Tematyka zbioru jest zróżnicowana, tak jak zróżnicowany zakres ma ustawa z 4.7.2019 r. Dobór tematów jest jednak stosunkowo szeroki, umożlwiający spojrzenie na nowelizację z szerszej perspektywy. Czytelnik odnajdzie w nim zatem zarówno rozważania o definicji nadużycia prawa procesowego i potrzebie jej wprowadzenia, posiedzeniu przygotowawczym i planie rozprawy, kwestii gromadzenia materiału procesowego po nowelizacji, zmian w postępowaniu dowodowym oraz w zakresie obowiązywania zasady jawności, czy nowym postępowaniu w sprawach gospodarczych oraz zmianach w postępowaniu uproszczonym.

Ze wstępu dr. hab. Piotra Rylskiego


Poszczególni autorzy skupili się na niektórych z kluczowych elementów zmian wprowadzonych ustawą z 4.7.2019 r., obejmujących takie zagadnienia jak nadużycie prawa procesowego, zasada jawności postępowania cywilnego, posiedzenie przygotowawcze i plan rozprawy, koncentracja materiału procesowego, nowe rozwiązania prawa i postępowania dowodowego, reaktywacja postępowania odrębnego w sprawach gospodarczych i modyfikacje postępowania uproszczonego. Taki dobór zagadnień dobrze obrazuje tytułowy dylemat – czy mamy do czynienia z przemyślaną reformą prawa postępowania cywilnego, czy też z kolejną jego nowelizacją, stanowiącą jedynie zestawienie mniej lub bardziej potrzebnych lub udanych cząstkowych zmian.

Z recenzji prof. dr. hab. Karola Weitza

Producentem produktu jest: Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, [email protected], tel. +48 22 311 22 22. Powyższe dane kontaktowe służą konsumentom do składania skarg oraz informowania o problemach związanych z bezpieczeństwem produktu.

Pliki do pobrania

Szczegóły

  • Seria: Monografie Prawnicze
  • Rok wydania: 2020
  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 304
  • Wymiary: 145x205 mm
  • Waga: 490 g
  • ISBN: 978-83-8198-461-4
  • EAN: 9788381984614
  • Kod serwisu: 00852700
  • Producent: Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o.
  • Informacje: Bezpieczeństwo produktu