Zapowiedź

Metodyka pracy prokuratora w postępowaniu przygotowawczym i przed sądem I instancji

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 189,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 199,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: PPG w st. spoczynku Zdzisław Brodzisz

Metodyka pracy Prokuratora w postępowaniu przygotowawczym to publikacja obejmująca niezwykle ważną i zarazem interesującą problematykę działalności podejmowanej przez prokuratora jako funkcjonariusza publicznego, który odpowiedzialny jest za wykrywanie i ściganie... więcej ›

Więcej o książce

Metodyka pracy Prokuratora w postępowaniu przygotowawczym to publikacja obejmująca niezwykle ważną i zarazem interesującą problematykę działalności podejmowanej przez prokuratora jako funkcjonariusza publicznego, który odpowiedzialny jest za wykrywanie i ściganie przestępstw oraz wnoszenie i popieranie aktu oskarżenia przed sądem.

Autor prezentuje ogólny zarys metodyki pracy prokuratora jako wprowadzenie do omawianej tematyki oraz poszczególne aspekty pracy prokuratora z objaśnieniem istoty przedstawionych instytucji skupiając się w szczególności nad istotą nadzoru prokuratora nad postępowaniem przygotowawczym, z którego tytułu może on w szczególności:

 • zaznajamiać się z zamierzeniami prowadzącego postępowanie,
 • wskazywać kierunki postępowania oraz wydawać co do tego określone zarządzenia,
 • żądać przedstawienia materiałów zebranych w toku postępowania,
 • uczestniczyć w czynnościach dokonywanych przez prowadzących postępowanie, osobiście je przeprowadzać albo przejąć sprawę do osobistego prowadzenia,
 • wydawać postanowienia, zarządzenia lub polecenia,
 • zmieniać i uchylać postanowienia i zarządzenia.

Niniejsza publikacja skupia się przede wszystkim na postępowaniu przygotowawczym, z uwagi na obszerność poruszanej problematyki. Umożliwia to szerokie uwzględnienie w opracowaniu podejmowanych pod nadzorem prokuratora działań Policji w dochodzeniu i śledztwie z uwzględnieniem obowiązujących w tym zakresie wewnętrznych aktów KGP, w tym przede wszystkim obszernych Wytycznych Nr 3 Komendanta Głównego Policji z 30.8.2017 r. w sprawie wykonywania niektórych czynności dochodzeniowo-śledczych przez policjantów.

Publikacja adresowana jest przede wszystkim do prokuratorów. Jednak w omawianej publikacji uwzględniono także szeroki krąg adresatów do którego zaliczyć można m.in. funkcjonariuszy Policji oraz inne organy uprawnione do prowadzenia postępowań pod nadzorem prokuratora.

Szczegóły

Premiera: Sierpień 2019 r.
Seria: Metodyki Becka
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8158-879-9
Liczba stron: 700
Oprawa: Miękka