Zapowiedź

Identyfikacja elektroniczna i usługi zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 160,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 169,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień w przedsprzedaży ›

Autor: dr Łukasz Goździaszek

Komentarz stanowi szczegółowe omówienie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 910/2014 z 23.7.2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę... więcej ›

Więcej o książce

Komentarz stanowi szczegółowe omówienie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 910/2014 z 23.7.2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE (Dz.Urz. UE L z 2014 r. Nr 257, s. 73).

Rozporządzenie ma na celu osiągnięcie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w transgranicznej wymianie informacji drogą elektroniczną, ze szczególnym naciskiem na kwestię transgraniczności przez co tworzy prawne podstawy dla narzędzi informatycznych związanych z wirtualną tożsamością.

Unijne rozporządzenie ustanawia podstawy prawne nowoczesnej komunikacji elektronicznej i reguluje dwa istotne zagadnienia:

 • system identyfikacji elektronicznej,
 • usługi zaufania.

W publikacji omówiono również pięć usług zaufania do których należą:

 • podpis elektroniczny,
 • pieczęć elektroniczna,
 • elektroniczne znaczniki czasu,
 • usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego,
 • uwierzytelnianie stron internetowych.

Komentarz jest szczególnie przydatny ze względu na fakt, że dotychczas funkcjonujące w obrocie publicznoprawnym, jak też gospodarczym, mechanizmy identyfikacji elektronicznej, opierające się na loginie i haśle, w nieodległej perspektywie, powinny zostać zastąpione usługami zaufania określonymi w rozporządzeniu z uwagi na rosnące zagrożenie w zakresie bezpieczeństwa danych w tym „podszywanie się" pod cudzą tożsamość.

Publikacja skierowana jest do prawników, chcących pozyskać lub pogłębić swoją wiedzę na temat aspektów prawnych nowych technologii, ale także do przedsiębiorców, informatyków, developerów i zarządzających IT.

Szczegóły

Premiera: Grudzień 2019 r.
Seria: Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8198-057-9
Liczba stron: 250
Oprawa: Miękka
Waga: 660 g