Zapowiedź

Kodeks karny. Tom III. Część szczególna. Komentarz do art. 222-316

Promocyjna cena 5% taniej
 • 426,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 449,00 zł z VAT
  5% taniej
 • Koszt dostawy 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień w przedsprzedaży ›

Planowany termin wydania:
Grudzień 2021 r.
Powiadomienie o premierze ›

Kodeks karny. Tom III. Część szczególna. Komentarz do art. 222–316 z serii Duże Komentarze Becka to pozycja, która przedstawia Czytelnikowi nie tylko przyczyny i cele, ale i konsekwencje wprowadzenia poszczególnych norm do polskiego systemu prawnego dla wszystkich... więcej ›

Opis książki

Kodeks karny. Tom III. Część szczególna. Komentarz do art. 222–316 z serii Duże Komentarze Becka to pozycja, która przedstawia Czytelnikowi nie tylko przyczyny i cele, ale i konsekwencje wprowadzenia poszczególnych norm do polskiego systemu prawnego dla wszystkich uczestników procesu karnego (od wszczęcia postępowania przygotowawczego aż do zakończenia wykonywania kary).

Tom III zawiera komentarz do art. 222–316. W sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z przepisami dotyczącymi przestępstw przeciwko: działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, wymiarowi sprawiedliwości, wyborom i referendum, porządkowi publicznemu, ochronie informacji, wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu i interesom majątkowym w obrocie cywilnoprawnym, pieniędzmi i papierami wartościowymi.

Komentarz zawiera klarowną i wyczerpującą wykładnię unijnego i międzynarodowego prawodawstwa karnego oraz przystępne wyjaśnienie jego wpływu na prawo karne w Polsce. Zostało w nim również uwzględnione najnowsze orzecznictwo sądów polskich oraz TSUE i ETPC.

Niniejsze wydanie uwzględnia omówienie najnowszych zmian ustawodawczych, wynikających m.in. z:

 • ustawę z 20.4.2021 r., która penalizuje udział w szkoleniu mogącym umożliwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym oraz rozszerzono zakres rozumienia „szkolenia na potrzeby terroryzmu" o samodzielne zapoznawanie się z treściami, które są rozpowszechniane lub publicznie prezentowane (zmiana weszła w życie 22.6.2021 r.);
 • ustawy z 19.6.2020 r., która dotyczy kradzieży zuchwałej (zmiana weszła w życie 24.6.2020 r.);
 • ustawy z 14.5.2020 r., która dotyczy wyzysku (zmiana weszła w życie 30.5.2020 r.);
 • ustawy z 15.3.2019 r., która wprowadza kary za ingerencje w prawidłowość wskazań liczników samochodowych (zmiana weszła w życie 25.5.2019 r.).

Pozycja, w sposób jasny i przejrzysty pozwala na rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów zawartych w Kodeksie karnym. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Komentarz wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień.

Publikacja adresowane jest do praktyków, uwzględnia zarówno różne poziomy argumentacji prawniczej (systemowe wprowadzenie, szczegółowe uwagi teoretyczne na temat struktury przestępstwa i konstytucyjnych podstaw odpowiedzialności karnej), jak i uwagi, których konstrukcję wyznaczają potrzeby bezpośredniej aplikacji przepisów do konkretnych przypadków lub proces dowodzenia podstaw odpowiedzialności karnej konkretnego sprawcy. Dzięki temu publikacja odznacza się dużą przydatnością przy rozstrzyganiu problemów praktyki w tym przy redagowaniu skargi konstytucyjnej czy pytania prawnego.

Gwarancję najwyższego poziomu opracowania i przydatności praktycznej stanowi zespół Autorski składający się z wybitnych teoretyków i praktyków prawa, łączących uprawianie dogmatyki prawa z praktycznym wykonywaniem różnych zawodów prawniczych.

Szczegóły

 • Seria: Duże Komentarze Becka
 • Premiera: Grudzień 2021 r.
 • Rok wydania: 2021
 • Wydanie: 5
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 1200
 • ISBN: 978-83-8235-450-8
 • EAN: 9788382354508