Ochrona prawna procesów biznesowych w prawie własności intelektualnej

Promocyjna cena
%
Promocyjna cena
%
Wybierz Wersję:
 • 194,65 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 183,20 zł
  Cena katalogowa: 229,00 zł
  %
 • 194,65 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 183,20 zł
  Cena katalogowa: 229,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Monografia przedstawia nowatorskie spojrzenie na problem ochrony prawnej sposobu prowadzenia działalności gospodarczej. W odpowiedzi na praktyczną potrzebę zidentyfikowania dobra niematerialnego, które koncentrowałoby w sobie wartość odpowiadającą specyficznej konfiguracji... więcej ›

Opis książki

Monografia przedstawia nowatorskie spojrzenie na problem ochrony prawnej sposobu prowadzenia działalności gospodarczej.

W odpowiedzi na praktyczną potrzebę zidentyfikowania dobra niematerialnego, które koncentrowałoby w sobie wartość odpowiadającą specyficznej konfiguracji procesu produkcji lub świadczenia usług, zaprezentowana zostaje koncepcja procesu biznesowego, jako relewantnego przedmiotu ochrony. Zakres analizy normatywnej został zdeterminowany przez założenie, że proces biznesowy urzeczywistnia rozwiązanie problemu gospodarczego o charakterze twórczym.

Przedmiotem rozważań jest zilustrowanie skutecznych i uniwersalnych mechanizmów ochrony prawnej, wywodzących się z norm prawa własności intelektualnej. Przedsięwzięcie to realizowane jest na dwóch poziomach: teoretycznym i praktycznym. Celem monografii w ujęciu teoretycznym jest przegląd i analiza kluczowych uwarunkowań ochrony prawnej procesów biznesowych w oparciu o istniejące ramy przepisów prawa własności intelektualnej i wskazanie najbardziej efektywnego modelu ochrony. Praktyczny aspekt monografii dotyczy zobrazowania szans i trudności w stosowaniu regulacji w obowiązującym środowisku prawnym.

Jak dotychczas w polskiej literaturze prawniczej nie omówiono kompleksowo ochrony prawnej wartości składających się na specyfikę prowadzenia działalności i nie ustalono adekwatnego modelu ich ochrony w polskim porządku prawnym – a jest to celowe, ponieważ nowości w zakresie rozwiązań biznesowych w przedsiębiorstwach, wraz z rozwojem gospodarki cyfrowej, w dużej mierze decydują o osiąganiu przez nie przewagi rynkowej.

Unikalna na polskim rynku publikacja stanowi efektywne narzędzie w tworzeniu strategii ochrony prawnej innowacyjnego przedsiębiorcy.

Książka adresowana jest do przedsiębiorców poszukujących skutecznego sposobu ochrony wartości koncentrujących się w sposobie prowadzenia przez nich działalności, a w szczególności ochrony prawnej swojego „pomysłu na biznes" oraz profesjonalistów – praktyków prawa (adwokatów, radców prawnych, sędziów). Monografia, dzięki interdyscyplinarnemu ujęciu tematyki z pogranicza prawa i ekonomii oraz licznym odesłaniom do literatury przedmiotu, stanowi również cenną pozycję dla pracowników naukowych w dziedzinach nauk prawnych i ekonomicznych.

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Monografie Prawnicze
 • Rok wydania: 2023
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 300
 • Wymiary: 145x205 mm
 • Waga: 490 g
 • ISBN: 978-83-8291-631-7
 • EAN: 9788382916317
 • Kod serwisu: 00952700

Kategorie