Prawo karne. Kazusy materialno-procesowe

Promocyjna cena
%
 • 89,10 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 84,15 zł +6%
  Cena katalogowa: 99,00 zł -10%
  %
 • Dostęp od razu po zakupie [?]

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Zbiór zawiera kazusy łączące w sobie jednocześnie problemy z zakresu prawa karnego materialnego i procedury karnej. Każde z zadań zostało zaprojektowane w sposób, który wymaga wskazania nieprawidłowości, jakich dopuścił się sąd lub organ prowadzący postępowanie... więcej ›

Opis książki

Zbiór 35 kazusów prawa karnego materialnego i procesowego. Opracowanie ma na celu wyrobić nawyk drążenia problemów, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi oraz rozwiewania wątpliwości.

Zbiór, poza tekstem samych kazusów, zawiera również ich rozwiązania, które poprzedzone są „wskazówkami” – przedstawionymi hasłowo najważniejszymi (a więc nie wszystkimi) zagadnieniami, jakie zostały poruszone w danym kazusie. Rozwiązując kazus należy najpierw podjąć samodzielną próbę znalezienia poprawnych odpowiedzi na najistotniejsze problemy, a dopiero później sięgnąć do odpowiedzi przygotowanych przez Autorów.

Proponowana metoda rozwiązywania kazusów jest trójetapowa. Po pierwsze, lektura treści kazusu i próba samodzielnego wychwycenia błędów, posiłkując się odpowiednimi przepisami. Następnie przejście do „wskazówek” i ponowna próba samodzielnego rozwiązania zasygnalizowanych problemów. Na koniec zapoznanie się z treścią autorskiego rozwiązania kazusu. Pod rozwiązaniem każdego z kazusów znajdują się tezy wybranych przez Autorów orzeczeń, których znajomość będzie przydatna przy rozwiązywaniu innych zadań, w których zawarto podobne problemy prawne.

Kazusy zostały przygotowane z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminu wstępnego na aplikacje: sędziowską lub prokuratorską, prowadzone przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Inspiracją do powstania zbioru były  zajęcia, które Autorzy prowadzą „symultanicznie” ze studentami prawa zainteresowanymi tą ścieżką kariery zawodowej. Przygotowane kazusy mogą być przydatne również w nauce do egzaminów z przedmiotów prawo karne i prawo karne procesowe, czy w przygotowaniach do zaliczenia ćwiczeń z tych przedmiotów. Mogą się także okazać pomocne w powtórce i utrwaleniu wiedzy przez aplikantów sędziowskich, prokuratorskich, adwokackich i radcowskich przed egzaminami zawodowymi.

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Aplikacje prawnicze
 • Rok wydania: 2021
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 218
 • Wymiary: 165x238 mm
 • Waga: 360 g
 • ISBN: 978-83-8235-829-2
 • EAN: 9788382358292
 • Kod serwisu: 00918100

Kategorie

Tagi