Wyzwania współczesnej polityki prawa. Pani Profesor Małgorzacie Król uczniowie i przyjaciele

Promocyjna cena
%
 • 160,65 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 141,75 zł
  Cena katalogowa: 189,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Księga pamiątkowa poświęcona Profesor Małgorzacie Król. Pełniła ona w trakcie pracy na Uniwersytecie Łódzkim wiele funkcji; m.in. była przez dwie kadencje prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zaś w latach 1993–1998 koordynatorem i kontraktorem... więcej ›

Opis książki

Księga pamiątkowa poświęcona Profesor Małgorzacie Król. Pełniła ona w trakcie pracy na Uniwersytecie Łódzkim wiele funkcji; m.in. była przez dwie kadencje prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zaś w latach 1993–1998 koordynatorem i kontraktorem dwóch Joint European Projects w ramach programu PHARE TEMPUS (JEP 4180 oraz JEP 8036), od 1994 r. do 2009 r. pełniła funkcję kierownika Zakładu Socjologii, a następnie Zakładu Badań nad Praktyką Prawniczą i Kliniki Prawa, działającego w ramach Katedry Teorii i Filozofii Prawa WPiA UŁ. Od 2009 r. kierowała samodzielnym Zakładem Polityki Prawa, a następnie Katedrą Polityki Prawa, była członkiem Odwoławczej Komisji Oceniającej UŁ. Prowadziła i nadal prowadzi wiele zajęć dydaktycznych na różnych kierunkach studiów prowadzonych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz dla doktorantów. Była i jest nadal członkiem wielu ciał i organizacji związanych z naukami prawnymi, m.in. członkiem Rady Naukowej czasopisma „Studia Europejskie", Rady Naukowej Centrum Dokumentacji i Studiów Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego, Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej – Sekcji Polskiej IVR, Międzynarodowej Akademii Prawa Porównawczego w Paryżu, European Law Institute w Wiedniu, Centrum Naukowego Fundacji na rzecz Bezpiecznego Obrotu Prawnego z siedzibą w Warszawie.

Pani Profesor sporządzała ekspertyzy dla wielu organizacji i instytucji, w tym Biura Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu czy Instytutu Studiów Europejskich – Instytutu Europejskiego w Łodzi. Jest członkiem Zespołu Ekspertów Narodowego Centrum Nauki, w związku z czym recenzuje wnioski w konkursach. Jako teoretyk prawa, ale zarazem notariusz, wygłaszała referaty na międzynarodowych i światowych kongresach notarialnych. Wygłaszała wykłady na zaproszenie Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, Rady Izby Notarialnej w Łodzi, Rady Izby Notarialnej w Warszawie i innych organizacji.

Została uhonorowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami, m.in. otrzymała nagrodę indywidualną trzeciego stopnia Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki za osiągnięcia w dziedzinie badań naukowych – za rozprawę doktorską (1978 r.), nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego zespołową pierwszego stopnia za osiągnięcia uzyskane w badaniach naukowych – za współautorstwo skryptu „Wstęp do informatyki prawniczej" PWN 1985 (1985), nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego indywidualną drugiego stopnia za rozprawę habilitacyjną (1993), trzecią nagrodę w XXXVI Ogólnopolskim Konkursie „Państwa i Prawa" za rozprawę habilitacyjną (1996), szereg nagród pierwszego i drugiego stopnia Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze oraz organizacyjne (1990, 1991, 1992, 1994, 1995, 2009), nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego zespołową drugiego stopnia za osiągnięcia naukowo-badawcze – za książkę „Etyka zawodów prawniczych. Metoda case study (2012), Złotą Odznakę Uniwersytetu Łódzkiego (1999), Złoty Krzyż Zasługi (1999), Medal UŁ w Służbie Społeczeństwu i Nauce (2004), Medal Komisji Edukacji Narodowej (2005), odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi" (2013).

Pani Profesor wywarła i w dalszym ciągu wywiera duży wpływ ma kształtowanie się tożsamości Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Swoją wielką kulturą, rozsądkiem i życzliwością, także doskonałym smakiem i elegancją nieustająco wywiera piętno na wszystkich swoich współpracownikach, studentach i kolegach. Z okazji jubileuszu życzymy Pani Profesor doskonałego zdrowia, udanego życia osobistego oraz tego (choć to są w gruncie rzeczy życzenia dla nas samych), aby mogła nas, przyjaciół i uczniów, wspierać swoją obecnością jeszcze przez wiele lat.

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Księgi pamiątkowe
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 328
 • Wymiary: 165x238 mm
 • Waga: 680 g
 • ISBN: 978-83-8291-296-8
 • EAN: 9788382912968
 • Kod serwisu: 00939400

Kategorie