Bestseller

Apelacje cywilne. Zagadnienia praktyczne, akta i kazusy

Promocyjna cena
%
 • 143,65 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 135,20 zł
  Cena katalogowa: 169,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Praktyczne opracowanie przebiegu postępowania apelacyjnego w procesie cywilnym. Publikacja omawia wymogi formalne oraz konstrukcję apelacji jako pisma procesowego. Opracowanie zawiera kazusy z odpowiedziami, przykłady typowych akt sprawy cywilnej oraz akta spraw do pobrania. ... więcej ›

Opis książki

Przygotowaanie w pełni skutecznych apelacji w sprawach cywilnych.

Opracowanie skierowane jest do praktyków, w tym przede wszystkim aplikantów radcowskich i adwokackich, ale także studentów studiów prawniczych i osób, które chciałyby zgłębić wiedzę w zakresie problematyki związanej z apelacją w procesie cywilnym.

W najnowszym wydaniu uwzględniono ostatnie zmiany w procedurze cywilnej oraz zamieszczono dwie nowe sprawy cywilne. W książce znajdują się środki odwoławcze i rozstrzygnięcia sądów po rozpoznaniu apelacji.

Publikacja składa się z trzech części.

Część pierwsza to praktyczny komentarz, zawierający stanowiska tak judykatury, jak i doktryny. Omówiono w niej przebieg postępowania apelacyjnego w procesie cywilnym, w tym wymogi formalne apelacji jako pisma procesowego, najczęstsze braki formalne apelacji, zarzuty apelacji oraz możliwe rozstrzygnięcia sądu II instancji. Część ta zawiera także konstrukcję apelacji.

Część druga to praktyczne kazusyprzykłady konkretnych stanów faktycznych i prawnych spraw rozpoznawanych przez sądy powszechne z jakimi stykają się sędziowie oraz profesjonalni pełnomocnicy procesowi (adwokaci i radcowie prawni), przy rozpoznawaniu ich w sądzie I instancji, jak i w przypadku zaskarżenia apelacją orzeczenia wydanego przez ten sąd przy uwzględnieniu postępowania międzyinstancyjnego, ale także przy merytorycznym rozpoznawaniu apelacji przez sąd II instancji, w  tym możliwe orzeczenia wydawane przez ten sąd.

Poszczególne kazusy zostały przygotowane w taki sposób, aby, z jednej strony, zawierały interesujące stany faktyczne i istotne zagadnienia z zakresu prawa materialnego, które wywoływały rozbieżności w orzecznictwie, z drugiej strony, przedstawiały problematykę związaną z zaskarżaniem orzeczeń sądu I instancji i wnoszeniem apelacji do sądu.

Część trzecia to trzy przykłady typowych akt sprawy cywilnej rozpoznawanej przez sądy powszechne z zakresu postępowania cywilnego. Mają na celu zobrazowanie Czytelnikowi, jak takie akta wyglądają, ale również dają możliwość zapoznania się z poszczególnymi pismami procesowymi, w tym apelacją wnoszoną w procesie cywilnym oraz orzeczeniami i zarządzeniami wydawanymi przez sąd i przewodniczącego.

Na ich przykładzie Czytelnik ma możliwość przeanalizowania orzeczenia sądu I instancji i prawidłowości sporządzenia apelacji zarówno pod względem formalnym, jak i merytorycznym, oraz orzeczenia sądu II instancji, a ponadto możliwość przygotowania własnego projektu apelacjiAkta spraw znajdziesz do pobrania w repozytorium.


Egzamin adwokacki i radcowski - Pełna oferta materiałów do nauki Sprawdź wszystkie

Pliki do pobrania

Repozytorium C.H.Beck

Materiały dodatkowe w cenie książki

Do książki została dołączona karta zdrapka umożliwiająca pobranie materiałów dodatkowych uzupełniających publikację.

Pobierz przykłady typowych akt sprawy cywilnej, dzięki którym zapoznasz się z poszczególnymi pismami procesowymi, w tym apelacją oraz orzeczeniami i zarządzeniami wydawanymi przez sąd i przewodniczącego.

Wejdź na stronę repozytorium.beck.pl i wprowadź kod ze zdrapki.

Szczegóły

 • Seria: Aplikacje prawnicze
 • Rok wydania: 2024
 • Wydanie: 10
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 608
 • Wymiary: 165x238 mm
 • Waga: 960 g
 • ISBN: 978-83-8356-291-9
 • EAN: 9788383562919
 • Kod serwisu: 0A003400

Kategorie

Tagi