Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Komentarz

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 161,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 179,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Publikacja to dokładne i kompleksowe opracowanie wszystkich przepisów ustawy z 20.5.2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. 2013 Nr 99, poz. 611 ze zm.) Omówione w Komentarzu kwestie  odnoszą się w szczególności do: zasad postępowania koniecznych do zapewnienia... więcej ›

Więcej o książce

Publikacja to dokładne i kompleksowe opracowanie wszystkich przepisów ustawy z 20.5.2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. 2013 Nr 99, poz. 611 ze zm.) Omówione w Komentarzu kwestie  odnoszą się w szczególności do:

 • zasad postępowania koniecznych do zapewnienia bezpieczeństwa imprez masowych;
 • warunków bezpieczeństwa imprez masowych;
 • zasad i trybów wydawania zezwoleń na przeprowadzanie imprez masowych;
 • kwestii gromadzenia i przetwarzania informacji dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych;
 • odpowiedzialności organizatorów za szkody wyrządzone w związku ze zorganizowaniem imprez masowych.

Opracowanie obejmuje kompleksowy opis przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz wszystkich wydanych do niej aktów wykonawczych, przepisów wewnętrznych policji, związków sportowych oraz podmiotów zarządzających rozgrywkami.

Przedmiotowy komentarz uwzględnia i szczegółowo prezentuje omówienie najnowszych zmian, w tym m.in.:

 • najnowsze orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego stanowiące próbę wyjaśnienia problemów i wątpliwości pojawiających się na tle stosowania przepisów ustawy;
 • aktualny stan prawny obejmujący zmiany ustawy, które wprowadzają znaczące modyfikacje w: sprzedaży biletów na mecze piłki nożnej, procesie uzyskania zezwolenia na organizację imprez masowych, czy też w przedmiocie gromadzenia i przetwarzania informacji dotyczących imprez masowych.

Komentowana ustawa zawiera przepisy z zakresu prawa karnego, cywilnego oraz administracyjnego, ponadto  jest aktem prawnym, który kompleksowo reguluje kwestie związane nie tylko z organizacją poszczególnych imprez sportowych, a także tych artystyczno – rozrywkowych.  Jej niektóre przepisy (pomimo kilkukrotnej nowelizacji) nadal wzbudzają w doktrynie uzasadnione wątpliwości natury prawnej.

Autor komentarza jest zarówno pracownikiem akademickim jak i praktykiem - dokonał więc próby interpretacji tych przypisów, zachowując proporcje pomiędzy dogmatyką a nurtem praktycznym.

Komentarz skierowany jest przede wszystkim dla osób zawodowo zajmujących się stosowaniem prawa – sędziów, radców prawnych, adwokatów, prokuratorów jak również osób spoza grona prawników. Ponadto adresatami komentarza są także organizatorzy imprez masowych, zarządcy oraz pracownicy klubów sportowych, a także organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego.

Szczegóły

Seria: Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-255-7896-1
Liczba stron: 438
Oprawa: Miękka
Waga: 528 g