Nowość Bestseller

Pisma, pisma sądowe i umowy z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego z objaśnieniami i płytą CD

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 179,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 189,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje Czytelnikowi wzory pism związane z postępowaniem dotyczącym niewypłacalności i restrukturyzacji dłużników. Kolejne, 3 wydanie zostało wzbogacone o najnowsze orzecznictwo, doktrynę oraz zmiany legislacyjne, które dotycząc m.in.:... więcej ›

Opis książki

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje Czytelnikowi wzory pism związane z postępowaniem dotyczącym niewypłacalności i restrukturyzacji dłużników.

Kolejne, 3 wydanie zostało wzbogacone o najnowsze orzecznictwo, doktrynę oraz zmiany legislacyjne, które dotycząc m.in.:

 • zdefiniowania zasad wymiany korespondencji z podmiotami publicznymi w relacji z innymi podmiotami publicznymi oraz podmiotami niepublicznymi, w tym z osobami fizycznymi (projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych, druk sejmowy Nr 239),
 • wprowadzenia nowej formy pomocy na restrukturyzację w postaci ulgi w wykonaniu administracyjnej kary pieniężnej (projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców, druk sejmowy Nr 300),
 • wprowadzenia do obrotu prawnego nowego typu spółki kapitałowej ‒ prostej spółki akcyjnej (PSA), której działalność uregulowano w Kodeksie spółek handlowych, co ułatwi podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej oraz zwiększy możliwości inwestycyjne polskich przedsiębiorców, którzy często konkurują z firmami działającymi na podstawie korzystniejszych przepisów w innych krajach (ustawa z 19.7.2019 r. o zmianie ustawy ‒ Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. z 2019 r. poz. 1655),
 • określenia zasad prowadzenia w systemie teleinformatycznym Krajowego Rejestru Zadłużonych; służy stosowaniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 2015/848 z 20.5.2015 r. (ustawa z 6.12.2018 r. o Krajowym Rejestrze Zadłużonych (Dz.U. z 2019 r. poz. 55),
 • wprowadzenia rozwiązania usprawniającego działanie modelu upadłości konsumenckiej, m.in. poprzez umożliwienie ogłoszenia upadłości osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej w uproszczonej procedurze, tj. bez wyznaczania sędziego-komisarza (ustawa z 30.8.2019 r. o zmianie ustawy ‒ Prawo upadłościowe oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. z 2019 r. poz. 1802),

Publikacja składa się z dwóch części, obejmujących około 120 wzorów. Pierwsza z nich zawiera wzory dotyczące postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości oraz postępowania upadłościowego. Większość opracowania odnosi się do przedsiębiorców, zamieszczone są jednak również wzory związane z upadłością konsumencką. Z kolei druga część zawiera wzory związane z postępowaniem restrukturyzacyjnym, które wymaga wniesienia ich na urzędowym formularzu. Dzięki publikacji Czytelnik zapozna się ze sposobami wypełnienia nie tylko tych formularzy, ale także zobaczy inne wzory składane podczas tego postępowania.

Autor wzbogacił każdy ze wzorów systemem uwag i objaśnień poprzez kompleksowe odesłania. Ponadto każdy komentarz wskazuje problemy wynikające z tworzenia i stosowania konkretnych pism, w szczególności zagadnienia związane z ich treścią oraz wskazówki praktyczne dotyczące stosowania prawa materialnego, jego wykładni oraz czynności procesowych związanych z wybranym rodzajem pisma.

Idealnym dodatkiem do publikacji jest płyta CD, która zawiera zaktualizowane wersje wszystkich wzorów pism i umów, które z pewnością ułatwią Czytelnikowi zapoznanie się z wymogami sporządzenia niezbędnych pism.

Autor w opracowaniu niezwykle jasny i szczegółowy sposób omawia wszelkie problemy związane z prawem restrukturyzacyjnym i upadłościowym.

Powyższe opracowanie kierowane jest przede wszystkim do wszystkich wykonawców zawodów prawniczych ‒ sędziów, adwokatów, radców prawnych a także aplikantom i studentom kierunków prawniczych. Ponadto będzie również pomocna przy wyjaśnieniu wielu problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorcy czy wierzyciele.

Pliki do pobrania

Legalis - System Informacji Prawnej Wydawnictwa C.H.Beck

Darmowy dostęp do aktów prawnych online

Jeżeli w najbliższym czasie którykolwiek z aktów prawnych dostępnych w tej pozycji zostanie zaktualizowany, to istnieje możliwość bezpłatnego dostępu online do wersji ujednoliconych zawierających zmiany!

Aby skorzystać z dostępu do aktów prawnych online, należy przejść do strony legalis.pl/beckplus i użyć kodu znajdującego się na karcie zdrapce dołączonej do książki.

Dostęp trwa od 1 października 2020 r. do 1 października 2021 r. i uprawnia do korzystania z wersji ujednoliconych:

 • Prawa upadłościowego,
 • Prawa restrukturyzacyjnego,
 • Kodeksu spółek handlowych,
 • Kodeksu cywilnego,
 • Kodeksu postępowania cywilnego

oraz wszystkich aktów wykonawczych do wymienionych ustaw.

Szczegóły

 • Seria: Wzory Pism Becka
 • Rok wydania: 2020
 • Wydanie: 3
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 596
 • Waga: 750 g
 • ISBN: 978-83-8198-523-9
 • EAN: 9788381985239
 • Kod serwisu: 00872400

Tagi