Przedsprzedaż

Postępowanie cywilne w czasie pandemii. E-doręczenia, rozprawa zdalna, posiedzenia niejawne, składanie pism procesowych

Promocyjna cena 5% taniej
 • 160,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 169,00 zł z VAT
  5% taniej
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień w przedsprzedaży ›

Planowany termin wydania:
9 grudnia 2021
Powiadomienie o premierze ›

Kompleksowe omówienie problematyki elektronizacji postępowania cywilnego w czasie pandemii COVID-19 ze szczególnym uwzględnieniem e-doręczeń, rozprawy zdalnej oraz posiedzeń. Prezentowana publikacja to nowość na rynku wydawniczym. Dzięki omówieniu przepisów covidowych,... więcej ›

Opis książki

Kompleksowe omówienie problematyki elektronizacji postępowania cywilnego w czasie pandemii COVID-19 ze szczególnym uwzględnieniem e-doręczeń, rozprawy zdalnej oraz posiedzeń.

Prezentowana publikacja to nowość na rynku wydawniczym. Dzięki omówieniu przepisów covidowych, które wprowadziły do postępowania sądowego w sprawach cywilnych szereg rozwiązań opartych na nowych technologiach, publikacja stanowi wiarygodne źródło informacji, w jaki sposób – z uwzględnieniem szczególnych rozwiązań – w sytuacjach kryzysowych stosować przepisy postępowania cywilnego.

Publikacja wskazuje najważniejsze informacje związane z danym zagadnieniem prawnym, funkcjonowaniem danej instytucji prawnej, wyjaśniając zastosowanie w praktyce prawniczej. Dostarcza ona wielu praktycznych wskazówek wzbogacanych o liczne przykłady stosowania, a ponadto zawiera przegląd najnowszego orzecznictwa w prezentowanym zakresie.

Metodyka jest praktycznym komentarzem uwzględniającym rozwiązania szczegółowe w czasach COVID-19 dotyczące m.in.:

 • e-doręczeń w ustawie z 14.5.2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020 r. poz. 875 ze zm.), zgodnie z którą sąd będzie doręczał profesjonalnemu pełnomocnikowi pisma sądowe poprzez umieszczenie ich treści w portalu informacyjnym. Ponadto od 5.7.2022 r. wchodzą przepisy nowej ustawy z 18.11.2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 2320 ze zm.), której celem jest dopuszczenie w toku procedury sądowej możliwości wnoszenia oraz doręczania pism procesowych przy wykorzystaniu ustandaryzowanych usług rejestrowego doręczenia elektronicznego oraz publicznej usługi hybrydowej, co usprawni procesy sądowe, a w konsekwencji przyczyni się do optymalizacji w czasie obsługi procedur sądowych;
 • zdalnej rozprawy w ustawie z 14.5.2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020 r. poz. 875 ze zm.) wprowadzono możliwość przeprowadzenia rozprawy zdalnie, ustawodawca zdecydował się dopuścić możliwość uczestnictwa w rozprawie za pośrednictwem wideokonferencji, podczas której dany podmiot postępowania cywilnego może znajdować się w budynku sądowym, ale również np. w swoim domu.
 • posiedzeń na mocy ustawy z 14.5.2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020 r. poz. 875 ze zm.) znacznie częściej sprawy rozpoznawane są na posiedzeniu niejawnym, w szczególności w sytuacji gdy nie można przeprowadzić posiedzenia zdalnego, a przeprowadzenie rozprawy lub posiedzenia jawnego nie jest konieczne; nie ma już możliwości wniesienia sprzeciwu, gdy sąd postanowi rozpoznać sprawę na posiedzeniu niejawnym.

Publikacja dzięki praktycznej strukturze będzie przydatna dla praktyków zajmujących się na co dzień stosowaniem prawa cywilnego procesowego w różnych jego aspektach, tj. dla: sędziów, adwokatów, radców prawnych, komorników, notariuszy, referendarzy sądowych, a także aplikantów zawodów prawniczych.

Pliki do pobrania

Legalis - System Informacji Prawnej Wydawnictwa C.H.Beck

Darmowy dostęp do aktów prawnych online

Jeżeli w najbliższym czasie którykolwiek z aktów prawnych dostępnych w tej pozycji zostanie zaktualizowany, to istnieje możliwość bezpłatnego dostępu online do wersji ujednoliconych zawierających zmiany!

Aby skorzystać z dostępu do aktów prawnych online, należy przejść do strony legalis.pl/beckplus i użyć kodu znajdującego się na karcie zdrapce dołączonej do książki.

Dostęp trwa rok i uprawnia do korzystania z wersji ujednoliconych:

 • Kodeksu postępowania cywilnego,
 • Kodeksu cywilnego,
 • Ustawy o doręczeniach elektronicznych,
 • Ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2

oraz wszystkich aktów wykonawczych do wymienionych ustaw.

Szczegóły

 • Seria: Metodyki Becka
 • Premiera: 9 grudnia 2021
 • Rok wydania: 2021
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 450
 • Wymiary: 145x205 mm
 • Waga: 320 g
 • ISBN: 978-83-8235-252-8
 • EAN: 9788382352528
 • Kod serwisu: 00920500

Kategorie

Tagi