PROMOCJA 2+1 › Trzecia książka za 1 zł - Sprawdź szczegóły

x

Bestseller

Kodeks pracy. Komentarz

15% taniej
Promocyjna cena
do 30.06.2017 15% taniej
  • 254,15 zł z VAT
    Cena katalogowa: 299,00 zł z VAT
    15% taniej
    do 2017-06-30
  • Koszt dostawy 0 zł!

    Wysyłka w 24 godziny [?]

    Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Komentarz omawia najnowsze zmiany do KP, w tym również - jako pierwszy na rynku - zmiany wchodzące w życie w 2017 r. Unikalna prezentacja zagadnień z perspektywy zarówno pracownika, jak i pracodawcy! Komentarz stanowi praktyczne i przejrzyste opracowanie, które stanowi doskonałą pomoc w codziennej pracy zarówno dla pracodawców,... więcej ›

  • Polecane z tym produktem
  • Inni klienci kupili również
Więcej o książce

Komentarz omawia najnowsze zmiany do KP, w tym również - jako pierwszy na rynku - zmiany wchodzące w życie w 2017 r.

Unikalna prezentacja zagadnień z perspektywy zarówno pracownika, jak i pracodawcy!

Komentarz stanowi praktyczne i przejrzyste opracowanie, które stanowi doskonałą pomoc w codziennej pracy zarówno dla pracodawców, reprezentujących ich pełnomocników, jak i pracowników. Oprócz szczegółowej charakterystyki Kodeksu pracy, zawiera omówienie najważniejszych aktów wykonawczych, a także analizę najnowszego orzecznictwa oraz poglądów doktryny.

Najbardziej aktualny stan prawny.

Komentarz omawia najnowsze zmiany do KP, w tym również - jako pierwszy na rynku - zmiany wchodzące w życie w 2017 r. W tym zmiany wprowadzone m.in.:

  • ustawą z 16.12.2016 r., która ma na celu poprawę otoczenia prawnego przedsiębiorców; zmiany dotyczą:
    • obowiązku ustalania regulaminu wynagradzania oraz regulaminu pracy,
    • wydawania świadectwa pracy wynikającego z zakończonych umów w przypadku zatrudnienia na podstawie kolejnej umowy u tego samego pracodawcy,
    • wprowadzenia wymogu formy pisemnej pod rygorem nieważności dla umowy o współodpowiedzialności materialnej pracowników za mienie powierzone,
    • wydłużenia terminów na wniesienie przez pracownika odwołania do sądu od wypowiedzenia umowy o pracę, odwołania od rozwiązania umowy bez wypowiedzenia, żądania nawiązania umowy o pracę;
  • ustawą z 13.5.2016 r., która wprowadza obowiązek potwierdzania pracownikowi na piśmie podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy o pracę – jeszcze przed dopuszczeniem go do pracy;
  • ustawą z 22.6.2016 r., która dotyczy zasady równości szans oraz równego traktowania kobiet i mężczyzn w dziedzinie zatrudnienia i pracy.

Skład autorski:

Jednym z największych atutów komentarza jest zespół autorski, w unikalny sposób łączący tradycyjny model wykładni z praktycznym, uwzględniającym perspektywę naukową, doktrynalną, sędziowską, a także eksperckie doświadczenie współpracy ze związkami zawodowymi, kompetencje z zakresu ochrony dóbr osobistych oraz wieloletnie doświadczenie pracy doradczej dla największych pracodawców w Polsce. Autorzy udzielają wielu praktycznych porad co do możliwości i dopuszczalności konkretnych rozwiązań, wykorzystując doświadczenie w wykładni i stosowaniu przepisów KP, czerpiąc przy tym przykłady z praktyki zawodowej.

Precyzyjna nawigacja wewnętrzna:

  • szczegółowy podział wewnętrzny poszczególnych komentarzy,
  • spisy treści do artykułów,
  • tytuły tez, pozwalające na szybkie znalezienie właściwego zagadnienia,
  • numery tez, pozwalające na sprawne korzystanie z wewnętrznych odesłań.

Praktyczne opracowanie tematu:

  • argumentacja do obrony własnych racji,
  • omówienia wybitnych specjalistów z danego tematu,
  • poglądy doktryny,
  • odniesienia do poglądów wyrażonych w innych publikacjach.

Szczegółowe objaśnienia zagadnień:

  • prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców,
  • stosunek pracy,
  • wynagrodzenia,
  • urlopy pracownicze,
  • odpowiedzialność materialna pracowników,
  • czas pracy,
  • bezpieczeństwo i higiena pracy,
  • układy zbiorowe,
  • uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem,
  • zatrudnianie młodocianych.

Adresaci:

  • sędziowie sądów pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • adwokaci i radcowie prawni,
  • pracodawcy,
  • specjaliści do spraw BHP,
  • przedstawiciele związków zawodowych,
  • społeczni inspektorzy pracy,
  • pracownicy,
  • aplikanci wszystkich zawodów prawniczych,
  • słuchacze studiów podyplomowych.
Legalis - System Informacji Prawnej Wydawnictwa C.H.Beck

Darmowy dostęp do aktów prawnych online

Jeżeli w najbliższym czasie którykolwiek z aktów prawnych dostępnych w tej pozycji zostanie zaktualizowany, to istnieje możliwość bezpłatnego dostępu online do wersji ujednoliconych zawierających zmiany!

Aby skorzystać z dostępu do aktów prawnych online, należy przejść do strony www.legalis.pl/beckplus i użyć kodu znajdującego się na karcie zdrapce dołączonej do książki.

Dostęp trwa od 1 lutego 2017 r. do 1 lutego 2018 r. i uprawnia do korzystania z wersji ujednoliconych:

  • Kodeksu pracy,
  • ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy,
  • ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych,
  • ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
  • ustawy o czasie pracy kierowców,
  • ustawy o związkach zawodowych,
  • ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników,
  • ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
  • ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców.

oraz wszystkich aktów wykonawczych do wymienionych ustaw.

Autorzy

Zespół redakcyjny: dr Dominika Dörre-Kolasa, dr Monika Gładoch, mec. Paweł Korus, prof. dr hab. Leszek Mitrus, prof. UG dr hab. Jakub Stelina, prof. UG dr hab. Marcin Zieleniecki

Szczegóły

Seria: Komentarze Kompaktowe
Stan prawny: 1 stycznia 2017
Rok wydania: 2017
Wydanie: 3
ISBN: 978-83-255-9151-9
Liczba stron: 1016
Waga: 1740 g