Przestępstwa przeciwko dobrom indywidualnym. System Prawa Karnego. Tom 10

Promocyjna cena
%
 • 239,40 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 239,40 zł
  Cena katalogowa: 399,00 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

W Tomie 10. Systemu Prawa Karnego pt. Przestępstwa przeciwko dobrom indywidualnym, pod redakcją znanego autorytetu w tej dziedzinie, Pana Profesora Jarosława Warylewskiego, w sposób kompleksowy i wyczerpujący przedstawiono niezwykle istotną problematykę przestępstw... więcej ›

Opis książki

W Tomie 10. Systemu Prawa Karnego pt. Przestępstwa przeciwko dobrom indywidualnym, pod redakcją znanego autorytetu w tej dziedzinie, Pana Profesora Jarosława Warylewskiego, w sposób kompleksowy i wyczerpujący przedstawiono niezwykle istotną problematykę przestępstw przeciwko dobrom indywidualnym, stypizowanych w wielu rozdziałach Kodeku Karnego, dokonując szczegółowego zestawienia poszczególnych ich rodzajów.

Autorzy podjęli tematykę przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, wśród których wskazano na szczególne rodzaje zabójstwa, dzieciobójstwa, aborcji oraz uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia jak i narażenia życia i zdrowia na niebezpieczeństwo.

Kolejną grupę omówionych zagadnień stanowią przestępstwa przeciwko wolności w ogólności, jak też wolności sumienia i wyznania oraz wolności seksualnej i obyczajowości.

Szczegółowo przedstawiono również zakres przestępstw przeciwko rodzinie i opiece, przeciwko czci i nietykalności oraz przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową.

W niniejszym, 2. wydaniu uwzględniono wszelkie zmiany ustawodawcze uchwalone od czasu ukazania się wydania 1, dotyczące m.in. fundamentalnych zmian z zakresu przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności (art. 197-205 KK), będących konsekwencją wdrożenia dyrektywy w sprawie zwalczania niegodziwego traktowania w celach seksualnych i wykorzystywania seksualnego dzieci oraz pornografii dziecięcej, (zmiany weszły w życie w styczniu i maju 2014r); Najważniejsze z nich to:

 • uchylenie art. 205 KK, przewidującego tryb wnioskowy ścigania niektórych przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności,
 • zmiana sposobu przesłuchania pokrzywdzonego w sprawach o przestępstwa określone w art. 197–199 Kodeksu karnego;

Omówione zostały również zmiany będące konsekwencja nowelizacji KK, która weszła w życie 1.7.2015 r., związane:

 • ze zmianą polityki karania sprawców poważnych przestępstw (przeciwko życiu i zdrowiu, przeciwko wolności seksualnej i obyczajności) – uproszczono procedurę zastosowania wobec takich sprawców środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie izolacyjno-leczniczym,
 • ze zmiana w podejściu do sprawców przestępstw niealimentacji (art. 209 KK), ułatwiono odzyskanie zasądzonych alimentów (m.in. dopisanie dłużnika alimentacyjnego do biura informacji gospodarczej),

Skomentowano również najnowszą zmianę w Kodeksie karnym, w zakresie art. 191 (przestępstwo zmuszania), która weszła w życie 7.1.2016 r. (Dz.U. z 2015, poz. 1549).

Dodatkowo, komentarz został wzbogacony o najbardziej aktualne orzecznictwo i najnowszą literaturę przedmiotu.

Dzieło zawierające gruntowne i kompleksowe ujęcie fundamentalnych dla prawa karnego kwestii dotyczących przestępstw przeciwko dobrom indywidualnym, stanowi niezbędnik każdego karnisty oraz cenną pozycję zarówno dla praktyków prawa karnego tak jak: radców prawnych, adwokatów, prokuratorów, sędziów oraz aplikantów i studentów jak również dla wszystkich zainteresowanych tym tematem, także w wymiarze teoretycznym.

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: System Prawa Karnego
 • Rok wydania: 2016
 • Wydanie: 2
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 1328
 • Wymiary: 155x235 mm
 • Waga: 2150 g
 • ISBN: 978-83-255-8500-6
 • EAN: 9788325585006
 • Kod serwisu: 00644900

Kategorie

Tagi